Křídla pro Míru

Vamberk / Sbírku organizuje Michaela Smutná

{}

Křídla pro Míru

0 %

Vybráno 342 221 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -1367 dnů
Sbírka byla ukončena 16. září 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

V prosinci loňského roku se Mírovi obrátil život vzhůru nohama.Jeho tělo leželo neskutečných 22 hodin bezvládně na zemi. Lékaři ho našli vevysokém stupni podchlazení – naměřená teplota 26 °C se téměř neslučovala seživotem. Míra se ale rozhodl, že bude bojovat. Pojďme ho v tompodpořit!

Tragická událost začala pádem z výšky, při kterém utrpěl zlomeninukrčních obratlů s následným poraněním míchy. Jaromírovi byladiagnostikována spastická tetraplegie – nohy jsou zcela ochrnuté, zachovanýzůstal pouze minimální pohyb rukou, který je ovšem nevyužitelný. 44letý Jaromírje tak odkázaný na pomoc partnerky, která o něj pečuje 24/7.

Před úrazem se věnoval svým koníčkům, partnerce a pejskům. Teď nedokážeříct, jakým směrem se bude jeho život nadále ubírat. „Z toho, co jsem dělaldřív naprosto automaticky, teď nezvládnu nic. Rád bych byl ale co nejvícesoběstačný. Chtěl bych se například ještě někdy sám najíst, pokud semi podaří zvednout ruce k ústům. A moc bych chtěl pomáhat partnerce,“nevzdává se Jaromír.

Peníze ze sbírky mu na jeho nelehké cestě velmipomohou. Část využije k zakoupení potřebných kompenzačních arehabilitačních pomůcek, které mu umožní předejít bolesti a křečím, azároveň partnerce usnadní péči. Pro zlepšení zdravotního stavu budou téžnezbytné rehabilitační pobyty.

Jaromír si chce také pořídit aktivní vozík. „Nechci už jen ležet doma nalůžku a přestat žít. Rád bych se s osudem popral i přesto, že je teď vševelmi bolestivé. Vozíček mi umožní volnost pohybu a budu na něm trávit mnohočasu,“ popisuje důležitost kvalitního vozíku. Další finance budou využityna doplatek auta, které je potřeba speciálně upravit, aby mohl pár bezpečněcestovat.

„Všem vám ze srdce děkuji za pomoc!“ vzkazuje všem dárcům.

Děkuji za každého z vás

22. 06. 2020

Přátelé a kamarádi, rodino, vážení dárci. S Mírou nevíme, jak nejlépe vyjádřit naše pocity ❤ vháníte nám slzy do očí. Perou se v nás emoce. Prožíváme štěstí v neštěstí. Tím štěstím nejsou peníze, které nám velmi pomohou na naší nové společné životní cestě a pomohou nám společně zdolat mnoho překážek. Tím štěstím pro nás jste vy. Vy všichni, kterým nejsou osudy druhých lhostejné. Vy všichni, kteří máte ❤ nejen na pravém místě, ale srdce tak obrovská 🙏 vaše lidskost, porozumění, cit. Já sama jsem šťastná za Míru. Jsem hrdá a děkuji za každého z vás, kteří jste se rozhodli Míru podpořit a povzbudit. Moc to potřebuje. Potřebuje vědět, že tady na to všechno není sám ❤ nejde slovy vyjádřit, jak moc si vaší pomoci a podpory ceníme. Jak moc to pro nás znamená. Jak moc si vás vážíme. To se prostě cítí ❤ děkujeme vám všem z celého srdce. Míša a Míra

Sbírku již podpořilo 397 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Míro, Míšo, přeju hodně sil a brzo naviděnou“
1 000 Kč — Miloš P. ml. před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Držím palce oběma, ať co nejlépe zvládáte?.“
1 000 Kč — Gabi Sršňová před 4 lety