Kmenové buňky pro Simonu

Zlín / Sbírku organizuje Libor Valerián

{}
0 %

Kmenové buňky pro Simonu

Vybráno 52 980 Kč z 750 000 Kč
Zbývá -602 dnů
7 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. ledna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Před dvěma lety 41leté Simoně přestalo bít srdce na křižovatce v autě. Příčina zástavy se nikdy nezjistila, ale naštěstí se ji podařilo znovu oživit, ale zůstala ve vigilním koma.

Je o ni pečováno v domácím prostředí, kde se o ni stará manžel, fyzioterapeutka a rehabilitační sestra tak, aby u ní někdo byl 24 hodin denně.

Díky aktivní péči a rehabilitacím se Simony stav hodně zlepšil. Dnes se s ní dá dorozumívat, reaguje na podněty a rozumí vtipu. Po prvním roce rehabilitací podstoupila léčbu na Celthera clinic v Brně a aplikace kmenových buněk by ji měla návrátit do života.

Na doporučení lékaře jsme oslovili kliniku v Polsku, kde provádí implantaci kmenových buněk a tento krok vrátí Simonu zpět k běžnému životu.

Před zástavou srce a následným vigilním koma měla Simona relaxační studio, kde prováděla masáže na přístrojích Omega.

Simony cesta zpátky

Když se byl Simony manžel poprvé zeptat na experimentální léčbu v Brně. Poslali ho domů. On to ale nevzdal. Se Simonou denně rehabilitovala fyzioterapeutka a manžel se snažil, aby jí domácí prostředí stimulovalo co možná nejvíce. Když po roce uviděli na klinice v Brně, jak velký pokrok dokázali v domácím prostředí, rozhodla se klinika léčbu zahájit. K účelu dojíždění do Brna nechal manžel zhotovit speciální křeslo, ve kterém si Simona nejdříve zvykala sedět (do té doby pouze ležela) a později v něm byla schopná cestovat na delší trasy. Nakonec se vše povedlo a léčba posunula Simonu mílovými kroky dál.

Simona už rozumí, o čem se s ní baví a také začíná pomalu komunikovat. Pojďme se přičinit na tom, aby se Simony stav nadále zlepšoval a jednou jí bylo tak jako dřív.

 

 

Sbírku již podpořilo 17 dárců

300 Kč — Lulu.safri@seznam.cz před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

20 000 Kč — Greiner Packaging před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

111 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„To zvládnete! ❤️“
777 Kč — Jitka před 2 lety

„Přeji ať jste brzy fit!“
1 000 Kč — Mirka před 2 lety