Kauce na bydlení pro 6člennou rodinu samoživitelky Mileny

Opava, Ludgeřovice / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Kauce na bydlení pro 6člennou rodinu samoživitelky Mileny

0 %

Vybráno 1 921 Kč z 26 000 Kč
Zbývá -591 dnů
Sbírka byla ukončena 03. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Samoživitelka Milena žije se svými 5 dětmi v azylovém domě v Ludgeřovicích. Ovšem bydlet zde se svými dětmi může dle smlouvy jen do října letošního roku. Uplyne jí lhůta, do které může v azylovém domě bydlet. 

Jelikož azylový dům je přechodné bydlení, ve kterém se pomalu snaží Milena postavit na vlastní nohy za podpory sociálních pracovníků, musí nyní hledat nové ubytování pro svou 6člennou rodinu. Podává tedy i žádosti do jiných azylových domů, do sociálního bydlení neziskových organizací.

Nicméně všechno jsou to jen dočasná řešení a pro psychickou stabilitu dětí je pro Milenu prioritou najít nový podnájem, ve kterém konečně budou zase „doma“.

Problémem pro Milenu ale stále zůstávají finance navzdory jejímu úsilí se naučit finanční gramotnosti, je v situaci, kdy z rodičovské dovolené není možné ušetřit na kauci na bydlení. Umořit tento výdaj do začátku její nové životní etapy je bohužel něčím pro ni nedosažitelným. 

Na rodičovské dovolené bez výživného

Otec dětí se na výchově nepodílí, výživné nehradí. Na vše je tak Milena sama a ke všemu s nejmladším dítětem (2 roky) je nyní na rodičovské dovolené, další 2 děti chodí na první stupeň ZŠ. Ze svého příjmu na kauci v komerčním bydlení neušetří. Dříve pracovala jako asistentka pedagoga na základní škole, až nejmladší dítě nastoupí do školy, bude zase aktivně hledat práci, čímž bude moci své rodině přilepšit a lépe jí zabezpečit.

Sociální pracovnice Mileny jejich spolupráci hodnotí na výbornou – je totiž aktivní a vše je si schopná vyřídit zcela samostatně. Proto ji také doporučila na tuto sbírku, která 6členné rodině samoživitelky pomůže v lepších vyhlídkách do budoucna a trochu se odpíchnout. Trn z paty jí vytrhne každý Váš příspěvěk.

Milena všem dárcům z celého srdce vzkazuje obrovské, a ještě větší díky!

Partneři sbírky 1

Women for women

Sbírka byla spuštěna na doporučení organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety