Jídlo pro 150 zachráněných ježků

Štíty / Sbírku organizuje Pomoc ježkům, z.s. a BREAKFASTSTORY s.r.o.

{}

Jídlo pro 150 zachráněných ježků

0 %

Vybráno 12 699 Kč z 80 000 Kč
Zbývá 81 dnů
Sbírka byla ukončena 05. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Přinášíme pichlavé zprávy, které nezjemní ani ty nejsilnější růžové rukavice.

Počty ježků ve volné přírodě dramaticky klesají. Za posledních pár desítek let až o 50 %. Mezi hlavní viníky patří chemie v zemědělství, úbytek hmyzu i jednotvárná krajina. Mizející přirozené prostředí je žene blíž k městům, kde často končí pod koly aut nebo pokousáni psy. Ježci jsou přitom důležitou součástí ekosystému. S chutí požírají hmyz, slimáky a hraboše, čímž zamezují jejich přemnožení, a tím vytváří rovnováhu v celém ekosystému.

Pomoc ježkům je spolek, který ve volném čase provozuje specializované záchranné centrum pro nemocné, zraněné nebo osiřelé ježky v okolí Luhačovic. Ročně tu přijmou až 200 dospělých tvorů i nesamostatných ježčích mláďat. Hlavním úkolem je malé hmyzožroutky vyléčit a vrátit zpět do přírody. Daří se to zhruba u 70 z nich. Spolek také nezištně šíří osvětu. Pořádají veřejné vzdělávací akce a připravují informační letáky. Svou prací si vybudovali skvělou reputaci, takže se na něj s prosbou o pomoc obracejí i záchranné stanice z Českého svazu ochránců přírody.

Záchranné centrum provozuje svou činnost zdarma a zázemí vybudovalo z vlastních zdrojů (téměř půl milionu korun), náklady na péči o opuštěné a nemocné ježky jsou ale vysoké. Na provoz jim přispívají peníze hlavně drobní dárci. Nikdy proto dostatečně dopředu neví, zda zvládnou zaplatit všechno potřebné.

Jak ježkům můžeme pomoci?

Tento váš dobrý skutek zajistí krmivo a speciální náhražku mateřského mléka pro zhruba 150 ježků na celý podzim a zimu. To bývá ježčích pacientů v centru nejvíce. Starosti s financováním odpadnou a všichni se budou moct plně zapojit do hřejivé péče o ježky, kteří jsou pro naši přírodu důležitými parťáky.

Tady vás k dobrotivosti popíchne 900 000 bodlin. Zhruba tolik jich nosí na bedrech 150 ježků, o které pečuje záchranná stanice v Luhačovicích. Dar jí dá jistotu, že bude v nejnáročnější části roku moct všechny síly soustředit na jejich péči, nikoliv na shánění financí.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

10 000 Kč — Znesnáze před 3 dny

„bac krtečníka po hlavě“
100 Kč — banděra před 5 dny

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

500 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

480 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem