Je tisícovka pro profíka moc? Linka Amelie pro onkologicky nemocné

Celá ČR / Sbírku organizuje Amelie, z.s. zc.sz-eilema@eilema

{}
0 %

Je tisícovka pro profíka moc? Linka Amelie pro onkologicky nemocné

Vybráno 1 150 Kč z 45 000 Kč
Zbývá 16 dnů
3 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Pomáháme žít život s rakovinou

Je tisícovka pro profíka měsíčně moc? Pomozte nám pozvednout službu pro onkologicky nemocné a jejích blízké. Linka Amelie jim už 14 let poskytuje psychosociální pomoc. Na druhém konci sluchátka sedí zkušení psychoterapeuti a sociální pracovníci, kteří mají znalosti s přesahem do zdravotnictví. Přesně tak, jak to souvislost s rakovinou potřebuje.

Přestože jsou to odborníci, za svou práci nedostávají normální plat. Rádi bychom jim za jejich pomoc poděkovali alespoň formou symbolické odměny.

Každá tisícikoruna, která do sbírka přijde, odmění jednoho profesionála, který dokáže i na dálku poradit, podpořit a nasměrovat potřebné správným směrem.

Službu využívají lidé v opravdové psychické a sociální nouzi. Hledají tu ale také informace a nasměrování ke kvalitnějšímu životu.

Za rok 2020 se potřeba pomoci znásobila, přibývá na složitosti řešených témat, a tak potřebujeme posílit i naše kapacity.

Děkujeme, že je společně s vámi budeme moct za jejich práci ocenit.

Amelie, z. s.

Organizace vznikla v 2006 a podporuje psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým.

Je otevřena lidem s jakoukoli onkologickou diagnózou či stádiem nemoci, stejně jako jejich blízkým, protože vážné a dlouhotrvající onemocnění zasahuje celé sociální pole nemocného. A všichni v něm si zasluhují kromě léčby i sociální, psychologickou a informační podporu tak, aby svou zkušenost mohli zařadit do běhu svého života a zvládnout ji nejlépe, jak mohou.

Proto Amelie nabízí bezplatné služby, ale také vzdělávání a osvětu. To vše díky propojení zkušenosti a odbornosti, která leží v psychosociální oblasti a podporuje svou činností zdravotní oblast.

Amelie působí v Praze, Olomouci, Liberci, Středočeském kraji a Hradci Králové, některými aktivitami, jako jsou Linka Amelie nebo informační a publikační podpora, pokrývá celou republiku.

Více informací o Amelii a jejích činnostech najdete na stránky: www.amelie-zs.cz nebo Facebooku či Instagramu Amelie.

Sbírku již podpořilo 2 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie