Invalidní kočárek pro Sofinku

Prostějov / Sbírku organizuje Lenka Nováková

{}

Invalidní kočárek pro Sofinku

0 %

Vybráno 37 881 Kč z 31 101 Kč
Zbývá -1248 dnů
Sbírka byla ukončena 13. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Sofinka je 2,5 letá holčička, která se narodila jako zdravé miminko v prostějovské porodnici. Těhotenství i porod proběhl bez problémů. Hned druhý den se však vše změnilo a ukázalo se, že holčička je vážně nemocná. Maminka by společně s vámi chtěla vybrat peníze na doplatek speciálního kočárku.

Sofi začala mít první epileptické křeče, absolvovala kolečko vyšetření, kdy lékaři nic nezjistili, a tak byla transportována do Dětské FN Brno na odd. 56 JIP. Tam ji po několika týdnech diagnostikovali časnou epileptickou encefalopatii, tzv. Ohtahara syndrom. Poté byla z genetického vyšetření zjištěna i mutace genu KCNT1. Je to velice vzácné onemocnění, které se nedá vyléčit.

Sofinka je na čtyřkombinaci antiepileptik a ketogenní dietě, a i přesto má kolem 50 záchvatů denně. Kvůli záchvatům je na úrovni novorozence, nedrží hlavičku, nepase koníčky, nehraje si. Strava, tekutiny a léky jsou podávány PEG sondou (hadička vedoucí přes břišní stěnu do žaludku) a má za sebou i fundoplikaci - chirurgický zákrok žaludku.

Sofi má hrozně ráda procházky venku. Jelikož ji je klasický kočárek malý a pro ležáčka zcela nevhodný, rozhodla jsem se zažádat si o invalidní kočárek od firmy R82.

Pojišťovna nám kočár schválila, jenže celková cena kočárku je 75 500 Kč, pojišťovna uhradí však jenom část a rozdíl ceny musím tedy zajistit sama.

Proto se obracím na Vás s prosbou o pomoc.

Maminka Lena

Děkujeme

17. 01. 2021

Z celého srdce vám všem děkujeme. Jen díky vám se podařily vybrat penízky na doplatek speciálního kočárku pro Sofinku. Moc si toho vážím ❤❤❤

Děkujeme

17. 01. 2021

Z celého srdce vám všem děkujeme. Jen díky vám se podařily vybrat penízky na doplatek speciálního kočárku pro Sofinku. Jelikož bylo vybráno více jak 100 % částky, penízky co se vybraly navíc, budou použity na doplatek rehabilitační židličky pro Sofinku.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme. ❤❤❤

Poděkování

13. 12. 2020

Z celého srdce hrozně moc děkujeme všem, kteří nás podpořili. Velice si toho vážíme. Jen díky vám bude mít Sofinka kočárek ❤❤

Sbírka poběží ještě něco přes měsíc a penízky, co se vyberou navíc poslouží jako doplatek rehabilitační židličky pro Sofíška.

Ještě jednou moc děkujeme ❤❤

Sbírku již podpořilo 104 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Snad i můj malý příspěvek trošku pomůže pro lepší život tak krásné holčičky. “
250 Kč — Radka před 3 lety

„Přeji hoooodne zdravíčka Maky Pv“
121 Kč — Maky Prostějov hodně sil♥️♥️♥️ před 3 lety

„"Držíme Vám palce"“
121 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Posíláme malý příspěvek. Snad vám aspoň trochu pomůže. Krásné Vánoce “
200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Lásky moje...“
1 221 Kč — KAREL před 4 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 4 lety