I ty nejsilnější maminky potřebují někdy pomoct

Domažlice, Klenčí pod Čerchovem / Sbírku organizuje Slávka Nicová

{}

I ty nejsilnější maminky potřebují někdy pomoct

0 %

Vybráno 51 200 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -636 dnů
Sbírka byla ukončena 19. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Adámkův i náš život se naprosto změnil, když náš malý chlapeček dostal těsně po porodu krvácení do mozku. Dnes je Adámkovi už 16 let a je na úrovni půlročního dítěte, protože trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, epilepsií a dalšími diagnózami. Je tak odkázaný na mou péči 24/7. Musím ho krmit, dbát na jeho pitný režim i hygienu.

Adámek nemluví, špatně sedí a nechodí, a proto pro jeho přesun musím používat invalidní vozíček.

Starám se o něj sama. Jeho tatínek situaci nezvládl a chtěl žít jiný a lepší život. Já ale věřím, že mé místo je právě u mého syna Adámka, že to tak z nějakého důvodu mělo být a chci se o něj starat u nás doma, co nejdéle to jen půjde.

Při péči o Adámka jsem nikdy neměla za celých 16 let žádnou dovolenou, kde bych si mohla odpočinout a nabrat novou sílu pro další péči.

Jak sbírka pomůže

Naše jediná „dovolená“ s Adámkem jsou lázně jednou v roce, kde Adámek rehabilituje, abychom zmírnili neúprosnou ztuhlost jeho svalů a navštěvuje speciální školku, když to jeho stav dovoluje.

Abych si mohla sama trochu odpočinout a ulehčit mým zádům i psychice. Potřebuji Adámka dát na nějakou odlehčovací službu, anebo zařídit občasnou asistenční péči, tyto služby se však pohybují absolutně nad mé finanční možnosti. Tím, že jsem samoživitelka a péče o syna nelze skloubit se zaměstnáním je pro mě tato služba finančně nedosažitelná.

Adámek má rád vláčky, na které se chodíme u nás dívat v rámci procházky, a také se mu líbí se dívat na pohádky a poslouchat písničky. Navíc je mu příjemné být ve společnosti dětí, přeci jen s jeho mentální kondicí je jeho svět mnohem blíže tomu dětskému než tomu našemu.

Vím, že nastala doba náročná pro každého. I tak se na vás ale obracím s láskou a pokorou o pomoc, po 16 letech intenzivní péče jsem opravdu hodně vyčerpaná, a každá hodina asistence mi neskutečně pomůže na mojí cestě v péči o syna, který mě tolik potřebuje.

Poděkování všem štědrým dárcům

18. 10. 2022

Milí dárci, známí i neznámí, ze srdce vám pokorně děkuji.

Díky vaší pomoci jsem mohla navštívit svého těžce nemocného bratra na Slovensku, jet po dlouhých letech na hrob mých rodičů a trochu si odpočinut a projít svůj rodinný kraj po 16 letech, a hlavně také mít maličkou trošku volna jen sama pro sebe. Váš dar mi pomohl s uhrazením péče o mého, těžce zdravotně postiženého syna Adámka po dobu, kdy jsem byla pryč. Byli jsme poprvé za jeho 16 let tak dlouhou dobu jeden bez druhého. Zvládli a vydrželi jsme to oba, byla to naše velká první zkouška zároveň. Moc vám děkuji a přeji hodně zdraví a lásky ❤️.

Adámkova maminka Slávka

Sbírku již podpořilo 60 dárců

„S láskou od holek z Honey Kay“
1 200 Kč — Hana Siková před 2 lety

„Převod ze sbírky Chci žít s dětmi důstojně a bez strachu“
4 202 Kč — znesnáze21 před 2 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

4 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jste neskutečně silná žena. Máte můj obdiv. Užijte si pár dní volna. “
2 112 Kč — Ludmila Davidová před 2 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se.“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se... ❤️“
252 Kč — Pavlína před 2 lety