Honzík a Pavla budou s vaší pomocí opět útočit na přední příčky!

Kutná Hora / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Honzík a Pavla budou s vaší pomocí opět útočit na přední příčky!

0 %

Vybráno 2 822 Kč z 111 132 Kč
Zbývá -14 dnů
Sbírka byla ukončena 30. června 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Hana a jsem matkou samoživitelkou 2 dětí, které již někteří z vás znají. Dnes již 16letého syna Honzíka a 12leté dcery Pavly. Honzík se narodil jako nedonošené miminko ve 34 týdnech. Hned po narození musel podstoupit operaci z důvodu neprůchodnosti střev. Do svých 6 týdnů byl s T drénem. Bylo to velmi náročné období pro nás všechny. Do jeho 3 měsíců jsem se nevyspala, protože neplakal pouze, když byl v mém náručí.

Další ránou pro mě bylo, když jsem si všimla, že syn prakticky nevidí. Návštěva v centru zrakových vad mi tuto diagnózu potvrdila.

Bohužel, tím jeho osud nekončí, na neurologii byl zjištěn opožděný vývoj a svalový tonus.

Nešlo mi se smířit s tím, že syn v 6 měsících jen leží. V této době jsem byla již ve spolupráci s Centrem rané péče, kde jsme docházeli na plavání miminek a také canisterapii, kdy se pejsek stal největším Honzíkovým parťákem. Honzík ve svých 2,5 letech nepoužíval k vyjadřování slova, pouze zvuky a špatně chodil. Bylo rozhodnuto, že půjde na operaci očí. Náš výčet diagnóz se rozšířil o další a ty jsou zraková vada – levé oko je pasivní a svět sleduje jen pravým, lehká motorická a mentální retardace, špatná mluva v důsledku oslabení sluchu, sklony k sebepoškozování a agresivitě dále má psychiatrickou diagnózu a spektrální znaky autismu.

Vývoj má opožděný o 4 roky.

Honzík našel svou zálibu ve světě bike, kde se již 6. rokem zabývá závody v silniční cyklistice a na horských kolech. Ze začátku mu to moc nešlo, ale přes velkou podporu trenéra Libora Vencla st. se dostává již teď na stupně vítězů.

V září, když proběhne vše podle plánu, by se měl Honza připojit k České reprezentaci mentálně postižených sportovců.

Dcera Pavla dochází na základní školu do 6. třídy. Do jejích zájmů patří atletika a závody Sparťan. Dcera má diagnostikované ADHD a hyperaktivitu. Oba sporty jsou velmi finančně nákladné, kdy na jejich uhrazení jsem sama. S podporou starších sourozenců Pavly a Honzy. V posledních měsících mírně přispívá i otec.

Jak sbírka pomůže?

Na konci roku 2023 se nám rozbilo auto, které je vzhledem k častým závodům i přesunu kol velmi důležitým prostředkem.

Výtěžek této sbírky nám pomůže financovat automobil, který potřebujeme, aby se děti mohly i nadále rozvíjet.

Vzhledem k velké finanční náročnosti spojené s koupí nového automobilu jsem se rozhodla požádat o finanční sbírku, čímž bych dokázala dětem zajistit přesuny nejen na závody. Auto, které bychom potřebovali by mělo být větších rozměrů vzhledem k množství vybavení, které s sebou vozíme. V případě, když se vybere víc, než je požadovaná hodnota, využijeme finanční prostředky k vybavení auta jako například matrace na přespávání, držák na kola a další vybavení.

 

Partneři sbírky 1

Patronem sbírky je Škoda Auto Česká republika.

Patronem sbírky je Škoda Auto Česká republika.

Sbírku již podpořilo 7 dárců

500 Kč — Vendy před 4 měsíci

500 Kč — Vendy před 5 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

520 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Moc bych vám přála aby jste vybrali co nejvíce protože si to zasloužíš za to co děláš všechno pro svoje děti a moc dobře vím ze to nejvíc potřebuješ kvůli dětem“
400 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Je moc hezké co pro děti děláš 🥰😍😘“
450 Kč — Pavlína Lišková před 6 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci