Fyzioterapie pro Janinu, která se nevzdává

Klatovy / Sbírku organizuje Jana Bendová

{}
0 %

Fyzioterapie pro Janinu, která se nevzdává

Vybráno 104 756 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -363 dnů
105 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 26. března 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Jana. Je mi 43 let a pocházím z Klatov. Mám rodinu – 2 děti. Ondrovi je 14 let a Nikolce 12 let. Před 8 lety mi zjistili nezhoubný nádor sluchového nervu a musela jsem podstoupit operaci, jejímž výsledkem měla být pouze ztráta sluchu na operované straně. Operace se ale bohužel nezdařila, což nám dramaticky změnilo život.

Došlo ke krvácení do mozkového kmene a lékaři mi dávali mizivé šance na přežití. 2 měsíce jsem strávila na JIP na neurochirurgickém oddělení neschopná téměř žádného pohybu a komunikace. Vzhledem k rozsáhlému poškození mozku jsem nemohla dýchat i polykat. Můj stav také zkomplikoval těžký oboustranný zápal plic a celkové selhávání organismu.

I když jsem za tu dobu udělala velké pokroky, tak jsem bohužel stále odkázaná na celodenní péči a invalidní vozík.

Ke zlepšení a soběstačnosti mi může pomoci pouze intenzivní trénink a pravidelně se opakující soustavné rehabilitace. Výtěžek sbírky mi umožní další rok domácí rehabilitace 2x týdně, kterou potřebuji.

7 let jsem jezdila do rehabilitačního ústavů. Loni jsem začala rehabilitovat doma z důvodu rizika spojeného s nákazou onemocněním Covid 19. 2x týdně mi domů dochází fyzioterapeutka. Tato pro mě nezbytná terapie bohužel není hrazena pojišťovnou a je pro nás dlouhodobě neudržitelná.

V důsledku odstranění části mozečku při původní operaci jsem přišla o rovnováhu a koordinované pohyby. Kvůli poškození mozkového kmene mám stále problémy s polykáním, mluvením, mám poškozené okohybné nervy, ochrnutou tvář a mnoho dalších komplikací.

Moje děti byly ta největší motivace, abych to 7 měsíců v nemocnici všechno zvládla a následně přes 7 let nepolevila s rehabilitacemi. Budu vám moc vděčná, když mi nyní pomůžete, být tu pro ně v co nejlepším stavu co nejdéle. 

Konec znamená nový začátek...

30. 03. 2022

... v mém případě pokračování. S vaším přispěním mohu pokračovat v domácí rehabilitaci. A za to vám z celého srdce děkuji. Cvičení a celkově pohyb byl pro mě vždy radostí, ale posledních pár let se stal i nutností, ještě jednou vám děkuji a slibuji, že se nebudu šetřit :-)

Díky :-)

21. 03. 2022

Jste úžasní! Zbývá ještě pár dní do konce a ve sbírce je už přes 100%. Moc moc vám všem děkuji. Všechny peníze, včetně těch "navíc", půjdou na uhrazení rehabilitací. Díky :-)

Sbírku již podpořilo 82 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Lucie Pícková před rokem

„Držím palce!“
252 Kč — Bára Kiliesová před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

777 Kč — Eva Kurová před rokem

„Jste statečná žena. Moc džím palce! “
333 Kč — VB před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Jani jseš úžasná bojovnice ❤️“
1 500 Kč — Evelína Chapivátová s rodinou před rokem

„Jani, ať máš stále dost sil a odhodlání. Jsi neuvěřitelná 💪“
300 Kč — Katka Ch. před rokem

„Hodně sil a pozitivního nadhledu 🙏“
1 221 Kč — Michal Š. před rokem