Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Praha / Sbírku organizuje Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Vybráno 28 340 Kč z 25 000 Kč
Zbývá -33 dnů
113 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 30. října 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Sbírka hlásí 100 %, ale jedeme dál!

Čím více prostředků se vybere, tím více terapií můžeme Gábince dopřát. Gábi je každý týden na nějaké terapii, ať už je to ergoterapie či logopedie, hipoterapie, neurorehabilitace či lekce Feldenkraisovy metody. Tyto terapie máme dlouhodobě vyzkoušené a víme, že jí pomáhají posouvat se vpřed. U těchto terapií je také nezbytná pravidelnost a pak následná péče a trénink doma. Je to časově i finančně velmi náročné, ale víme, že to má smysl.

Děkujeme, že nám pomáháte!

---


Již jednou jsme díky štědrosti dárců mohli Gábince umožnit hipoterapie. Což ji neskutečně posunulo. Naše Gábinka je velmi houževnatá, zvídavá a veselá 4letá holčička. A jak nám už několikrát dokázala, je to veliká bojovnice! Trpí hypotonickým syndromem, tedy má nižší svalové napětí, než by potřebovala a do toho má hypermobilní klouby.

Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko. Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou od jejích 2,5 měsíců intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Některé terapie pojišťovna nehradí

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, hipoterapii, logopedii, praxi Feldenkraisovy metody a v neposlední řadě ergoterapii, kterou vnímáme jako stěžejní pro Gábinčin pokrok v jemné motorice a v tom, aby se rozmluvila. Naše holčička rozumí, ale nemluví. Pomohou jí, aby byla více samostatná v jídle a oblékání. Má velkou snahu, zkouší jíst lžičkou a vidličkou, sama si oblékne a sundá ponožky a tepláky.

Velmi Gábinku limitují „neohrabané" hypotonické ruce a prsty.

Gábinka má 7letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je to hezké a naplňující sledovat, jak spolu vycházejí. Tomášek Gábince často předčítá z knížek anebo jí ukazuje, co se ve škole učili. Trpělivě si s ní hraje a učí nové věci, které Gábinka moc hezky napodobuje.

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých terapiích a rehabilitacích. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům za jakoukoli pomoc. S úctou Gábinky rodiče a „velký“ bráška Tomík. 

Děkujeme všem milým dárcům

30. 10. 2022

Děkujeme moc všem milým dárcům za podporu a naději, kterou jste nám pro naši malou Gábinku dali. Věříme, že s Vaší pomocí se nám ji podaří rozmluvit, stejně jako jsme ji dostali na nohy. Za vybrané finance Gábince dopřejeme nejen ergoterapie, ale také hipoterapii a lekce Feldenkraisovy metody. Neskutečně si Vaší pomoci vážíme a my to nevzdáme. Velké díky Vám všem, Mockovi

Máme radost!

24. 10. 2022

Milý neznámý dárce, děkujeme za Tvou štědrost a už se taky těšíme, až bude Gábi slyšet široko daleko :-). Děkujeme!

Poděkování

12. 10. 2022

Milí dárci,

ani neumím vyjádřit vděčnost a radost, kterou cítím, když vidím ty milé vzkazy od Vás všech, a kolik přispíváte na Gábinčiny pokroky. Moc si toho vážíme!

Gábinka nám už hodněkrát ukázala, že je to správná Lvice - bojovnice a i její povaha nám pomáhá tu těžkou životní zkoušku plnou bolesti, nejistoty a drilu zvládnout, protože je prostě skvělá!!!! Naše malé usměvavé sluníčko. Naplňuje nás stejně jako její starší bráška nesmírnou radostí a štěstím.

Moc věříme, že ji naše péče a terapie budou neustále posouvat dál a bude v životě spokojená a šťastná!

Sbírka běží dál, protože čím víc prostředků se vybere, tím více terapií můžeme Gábince dopřát. Gábi je každý týden na nějaké terapii, ať už je to ergoterapie či logopedie, hipoterapie, neurorehabilitace či lekce Feldenkraisovy metody. Tyto terapie máme dlouhodobě vyzkoušené a víme, že jí pomáhají posouvat se vpřed.

Ještě jednou Vám všem z celého srdce děkujeme!

Gábinka, Tomášek, Míša a Mirek Mockovi


Sbírku již podpořilo 28 dárců

505 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„❤❤❤“
300 Kč — Irena Skalická před měsícem

„Gábinko, držíme s maminkou pěstičky ☀️🍀💐❤️“
500 Kč — Míša před měsícem

500 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ať jsi brzy slyšet široko daleko...“
1 500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Richard Beneš před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci