Emmičku trápí DMO. Pomůžeme s rehabilitacemi!

Šenov u Nového Jičína / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Emmičku trápí DMO. Pomůžeme s rehabilitacemi!

0 %

Vybráno 7 694 Kč z 212 000 Kč
Zbývá 39 dnů
Sbírka byla ukončena 31. května 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Emmička se narodila předčasně ve 24. týdnu, způsobila to infekce, kterou protrpěla.

Od narození strávila v nemocnici 4 nekonečné měsíce, kdy zažila své nejnáročnější chvíle. Kvůli nedostatečně vyvinutým plicím za ni dýchaly přístroje.

Přicházely další komplikace: prasklo jí střevo, podstoupila také operaci srdce. Vše zvládla a bojovala, nakonec nebylo dýchacích přístrojů dál třeba.

Kvůli předčasnému porodu a komplikacím však trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny - spastickou kvadruparézou s prevelancí na dolních končetinách.

Emmička kvůli svým omezením není soběstačná. Bohužel nezvládne ani běžné činnosti jako její vrstevníci. Bez pomoci se nemůže sama obléct, najíst, ani umýt. Emmička je šikovná a plenky nosí pouze na spaní, když potřebuje přes den na záchod, umí si ukázat prstem. Dle psychologického vyšetření je mentálně hodnocena na 2,5 roku.

Není schopná chodit, kvůli těžké spasticitě v nožičkách. Díky intenzivnímu cvíčení ujde 3 až 5 krůčků, dokud neztratí rovnováhu, samostaně nestojí.

Dojíždíme 2x týdně na dvou hodinové cvičení do cca 40 km vzdálené Arcady v Ostravě. Bez tohoto cvičení dcera nemůže fungovat, kvůli svalům, které jí musíme denně protahovat i doma.

Jak sbírka pomůže?

Manžel pracuje, ale pro mě je bohužel těžké si najít práci, která by šla skloubit s nabitým programem Emmičky: dovážení do Arcady, školky, kontroly u doktorů, využíváme také cvičení v lázních Klimkovice až 2x ročně s měsíčním pobytem.

Pojišťovna v Arcadě propláci pouze 1h/týdně, Emmička potřebuje aspoň 4h/týdně, také 1-2x ročně měsíční intenzivní cvičení.

Potřebujeme pro proto finance, které dceři umožní zlepšovat a překonat její pohybové omezení. Jejím snem je hrát si spolu dalšími dětmi hrát.

Finance bychom použili na nezbytné cvičení, a také na pořízení auta s větším kufrem a prostorem pro Emmičku. Potřebujeme převážet kočárek, který se nám sotva do našeho stávajícího auta vejde.

Je také velmi obtížné do auta dostat dceru, auto je malé a není snadné do sedačky dostat šestiletou holčičku. Větší auto by pro dceru určitě bylo komfortnější.

Přáli bychom si, aby dcera mohla nadále intenzivně cvičit a rozvíjet se. Je velmi šikovná a rychle se učí. Za každý případný finanční příspěvek Vám moc předem děkujeme.

Rodina Studených


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba. 

Partneři sbírky 1

2862

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2862. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem

373 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„❤️“
500 Kč — Linda Karbanová před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci