Elektrický vozík pro Barborku s DMO

Dlouhý Most / Sbírku organizuje Jana Horáková

{}

Elektrický vozík pro Barborku s DMO

0 %

Vybráno 44 001 Kč z 70 000 Kč
Zbývá -1123 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Barborka Havlíková a brzy mi bude 20 let. Můjpříchod na svět nebyl vůbec jednoduchý. Narodila jsem se předčasně ve 32.týdnu těhotenství. V porodnice jsem tehdy nevážila ani dva kilogramy.Později lékaři mamince oznámili mou diagnózu dětská mozková obrna –spastická kvadruparéza.

Onemocnění mě upoutalo na invalidní vozík. Momentálněpoužívám mechanický, ten je však velmi těžký na ovládání a maminka už tofyzicky nezvládá. Chtěla bych vám proto moc poprosit o příspěvek na novýelektrický vozík, který nám vše ulehčí!

Mám za sebou 13 operací, z toho dvě operacesrdce, dále operace očí a nohou. Od svých 16 měsíců jezdím pravidelně 2x ročnědo Jánských Lázní, kde rehabilituji.

Chodím do Jedličkova ústavu v Liberci, kde budu nynístudovat prvním rokem praktickou dvouletou střední školu. Mezi mé zájmy patříkultura, koně, hudba, malování a hlavně výlety. Vaše podpora mi umožnízakoupení elektrického invalidního vozíku a já tak budu i nadále společenskyaktivní.

Všem moc děkuju!

O nemoci

Spastická kvadruparéza je ze všech spastických forem DMO tou nejtěžší. Jedůsledkem poškození obou mozkových hemisfér. Předpona -kvadru námnapovídá, že se jedná o postiženívšech čtyř končetin. Tito pacienti jsou praktickyneustále odkázánina pomoc druhé osoby a pohybují se pomocí (častoelektrického) vozíku.

 

Zdroj: detska-mozkova-obrna.cz

Sbírku již podpořilo 46 dárců

„Držím palce, přeji hodně štěstí a radosti s novým vozíčkem. Doufám, že se částku povede vybrat.“
2 112 Kč — Satoshi Nakamoto před 3 lety

3 000 Kč — Houska před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

50 Kč — Lucie před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„znesnáze21 slaví 1. narozeniny! “
5 651 Kč — znesnáze21 před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Milá Barborko, rozhodla jsem se ti pomoci alespoň touto symbolickou částkou, jelikož sama DMO mám a i já jsem zde měla sbírku pravě na elektrický vozík.“
100 Kč — Maruška Macková před 3 lety

„Hodně hezkých zážitků s novým vozíkem.“
500 Kč — Katka před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety