Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

Opatovice nad Labem, Čeperka / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

0 %

Vybráno 87 614 Kč z 84 400 Kč
Zbývá -537 dnů
Sbírka byla ukončena 25. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Tobíkovi je 12 let, od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, atypickým autismem, středně těžkou mentální retardací a oční vadou – strabismem. Tobík má dva mladší sourozence: 10letého bratříčka Matyáše a 5letou sestříčku Stellu. Jelikož bydlíme na vesnici kousek od Hradce Králové, Tobiášek tam chodí do školy. Navzdory svému omezení žije velmi aktivní život a mimo jiné má rád auta, našeho pejska jménem Dixi, koupání, hru se Stelou. Naprosto miluje jízdu na kole a učí se pomalu na koloběžce.

Tobík také již několik let také cvičí na koni tzv. paravoltiž – je to nejen rehabilitační metoda využívající koně, ale zároveň se jedná i o disciplínu v parajezdectví pro jezdce se zdravotním znevýhodněním, čemuž je také přizpůsobená.

Miluje prostě jízdu všeho druhu.

Kolo pro handicapovaného Tobíka

Ještě minulý rok jsme vlastnili juniorské půlkolo, které má místo předního kola tyč, na které jsem Tobíka vždy při vyjížďce táhnul. Je to proto, že nemůže sám bezpečně řídit a brzdit, po rovině chvilku šlapat vydrží, ale rychle se unaví. Letos mu již toto kolo bylo opravdu malé, a tak jsme jezdit nemohli a kolo prodali. Jenomže Tobík velmi rád jezdí nejen na výlety po okolí, ale kola jsme brali i na dovolenou.

Ideálním řešením by bylo dvoukolo s elektromotorem. Tobík přeci jen roste a už není snadné ho táhnout. Ale hrozně moc rádi bychom mu zase umožnili se věnovat této jeho vášni a dobrodružství. Mohl by zase se mnou – s taťkou, nebo s mamkou, jezdit. Jenomže takové kolo s elektromotorem je pro nás velmi drahé a nemůžeme si ho v našem 5členném rodinném rozpočtu dovolit. Snažíme se pro naše děti dělat maximum, ale toto dvoukolo je zatím pro nás nedosažitelné.

Moc Vás proto prosíme o podporu pro našeho syna Tobíka, aby zase mohl dovádět při jízdě na kole, kterou má tak moc rád. Z celého srdce Vám jménem celé naší rodiny děkujeme za každý dar a poskytnutou podporu.

Poděkování vám všem!

24. 04. 2023

Dobrý den,
moc rád bych touto cestou poděkoval zaměstnancům nadace ZNESNÁZE21 a všem přispěvovatelům, kteří Tobiášovi a celé naší rodině pomohli splnit si sen a nechat si vyrobit krásné, skládací elektro-dvojkolo.
Děkuji.
Petr Molnár

Sbírku již podpořilo 81 dárců

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Ať se krásně jezdí! :-)“
2 000 Kč — Nika fyzio před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Není nic důležitějšího než láska “
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jooo kolo je super, tak ať to vyjde “
500 Kč — Ivuš před 2 lety

„Ať to hezky šlape, přeje Bety z Logo.“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Tobi, ať je každá tvá jízda doprovázena úsměvem a radostí. Srdečně, Evča - logopedka. “
500 Kč — Eva Veverková před 2 lety

252 Kč — Petr před 2 lety