Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

Opatovice nad Labem, Čeperka / Sbírku organizuje Petr Molnár zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

Vybráno 76 421 Kč z 84 400 Kč
Zbývá 21 dnů
91 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. října 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Tobíkovi je 12 let, od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, atypickým autismem, středně těžkou mentální retardací a oční vadou – strabismem. Tobík má dva mladší sourozence: 10letého bratříčka Matyáše a 5letou sestříčku Stellu. Jelikož bydlíme na vesnici kousek od Hradce Králové, Tobiášek tam chodí do školy. Navzdory svému omezení žije velmi aktivní život a mimo jiné má rád auta, našeho pejska jménem Dixi, koupání, hru se Stelou. Naprosto miluje jízdu na kole a učí se pomalu na koloběžce.

Tobík také již několik let také cvičí na koni tzv. paravoltiž – je to nejen rehabilitační metoda využívající koně, ale zároveň se jedná i o disciplínu v parajezdectví pro jezdce se zdravotním znevýhodněním, čemuž je také přizpůsobená.

Miluje prostě jízdu všeho druhu.

Kolo pro handicapovaného Tobíka

Ještě minulý rok jsme vlastnili juniorské půlkolo, které má místo předního kola tyč, na které jsem Tobíka vždy při vyjížďce táhnul. Je to proto, že nemůže sám bezpečně řídit a brzdit, po rovině chvilku šlapat vydrží, ale rychle se unaví. Letos mu již toto kolo bylo opravdu malé, a tak jsme jezdit nemohli a kolo prodali. Jenomže Tobík velmi rád jezdí nejen na výlety po okolí, ale kola jsme brali i na dovolenou.

Ideálním řešením by bylo dvoukolo s elektromotorem. Tobík přeci jen roste a už není snadné ho táhnout. Ale hrozně moc rádi bychom mu zase umožnili se věnovat této jeho vášni a dobrodružství. Mohl by zase se mnou – s taťkou, nebo s mamkou, jezdit. Jenomže takové kolo s elektromotorem je pro nás velmi drahé a nemůžeme si ho v našem 5členném rodinném rozpočtu dovolit. Snažíme se pro naše děti dělat maximum, ale toto dvoukolo je zatím pro nás nedosažitelné.

Moc Vás proto prosíme o podporu pro našeho syna Tobíka, aby zase mohl dovádět při jízdě na kole, kterou má tak moc rád. Z celého srdce Vám jménem celé naší rodiny děkujeme za každý dar a poskytnutou podporu.

Sbírku již podpořilo 69 dárců

1 000 Kč — EVA před 2 hodinami

„🍀🍀🍀“
10 000 Kč — NČ před 3 hodinami

252 Kč — Anonymní dárce před 10 hodinami

1 221 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

„Ať předjedeš tátu! 🙂“
373 Kč — Verunečka včera

„Pro bikera.“
300 Kč — Biker včera

600 Kč — Anonymní dárce včera

373 Kč — Mili Šenková včera

„Ať se ti nové kolo líbí. Čeperáci si musí pomáhat “
252 Kč — Martina včera

„Krásné poježdění“
252 Kč — Věra včera