Důstojné místo posledního odpočinku tříleté Martinky

Přelouč / Sbírku organizuje Charita Přelouč

{}

Důstojné místo posledního odpočinku tříleté Martinky

0 %

Vybráno 19 973 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -831 dnů
Sbírka byla ukončena 06. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Více než 10 let pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Rodinu pro kterou prosím o pomoc znám dobře, spolupráce trvá od června 2020 a za dobu spolupráce jsem měla možnost nahlédnout i do intimních oblastí rodiny. Nejbolestivější událostí v historii rodiny je úmrtní jejich 3 leté dcerky Martinky. Je to už více než 20 let, ale rodina na Martinku nezapomněla a mají stále bolest v srdci. Obzvláště maminka na ni stále vzpomíná a trápí se tím, že její dcera nemá důstojné místo odpočinku.

Rodina byla o Vánocích na návštěvě u příbuzných. Děti si hrály v kuchyni a Martince spadla hračka za elektrický sporák. Když se jí snažila vytáhnout dostala zásah elektrickým proudem. Přivolaní záchranáři už nedokázali holčičce pomoci a Martinka zemřela ve věku 3 let. Rodina dcerku pochovala na hřbitově v Třemošnici, kde bydleli. Nyní rodiny bydlí asi 40 km od tohoto místa a za Martinkou na hřbitov jezdí pravidelně s kytičkou.

Rodinu, a hlavně maminku, velmi trápí, že se do dnešní doby rodině nepovedlo Martince vystrojit hrob náhrobkem, kde by mohla mít pěkný nápis a vůbec důstojné místo posledního odpočinku.

Rodina má více dětí, potřeby živých členů rodiny jsou stále přednější. Otec pracuje, zároveň ale také splácí dluhy. Ano, rodiče ve finančním hospodaření dělali chyby, kterých teď litují. Jejich příjem jim nedovoluje tvořit si rezervy, nebo vydávat větší jednorázové částky.

V kontaktu s rodinou jsem měla možnost si uvědomit, že bolest rodičů ze ztráty dítěte není menší tím, že mají další děti. Bolest i smutek zůstává v jejich srdcích napořád.

Pomozte prosím, a umožněte svým příspěvkem této rodině vytvořit důstojné místo odpočinku pro jejich dceru Martinku, která zemřela, když jí byly 3 roky.

Za vybrané peníze rodina pořídí dětský žulový hrob s nápisem, pro místo posledního odpočinku jejich dcery Martinky.

Velice vám děkuji. Za sebe i za rodinu, která bude mít díky vám možnost důstojného místa pro dcerku, která odešla tak brzy.

Sbírka je spuštěna na doporučení Charity Přelouč, se kterou rodina dlouhodobě spolupracuje.

Poděkování

03. 08. 2023

Jménem rodiny F. velmi děkuji všem, kteří přispěli na místo posledního odpočinku tříleté Martinky. Rodina s pomocí daru a doložení vlastních peněz dokončila jeho úpravu na začátku roku 2023. Především maminka Martinky tím uzavřela příběh zemřelé dcerky, je opravdu vděčná za tuto pomoc.

Rita Levinská, vedoucí služby Podpora rodiny, Charita Přelouč.

Sbírku již podpořilo 8 dárců

„Hodně štěstí“
16 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Pavla Garcia Blanco před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Dárkyně z Přelouče před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Václav před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety