Dopřejme zachráněným prasátkům chrochtat si blahem!

Štíty / Sbírku organizuje Azyl Štětinka, z. s. a BREAKFASTSTORY s.r.o.

{}

Dopřejme zachráněným prasátkům chrochtat si blahem!

0 %

Vybráno 29 503 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 56 dnů
Sbírka byla ukončena 05. září 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Upřímní, čistotní a společenští.

Tak si většinou chrochtající štětináče nepředstavujeme, ač patří mezi nejchytřejší zvířata na světě. Neprávem je přehlížíme, zavíráme do malých prostor i velkochovů nebo je vystresovaná převážíme na porážku stovky kilometrů. 

Ve Starém Městě v Moravskoslezském kraji vzniká první prasečí záchranná stanice v ČR. Antonína s Veronikou k založení inspirovala jejich prasnička Mononoke. Ukázala jim, jak velké předsudky k citlivým stvořením máme, a jak krutě s nimi nakládáme. U sebe doma pečují o zachráněné, adoptované i nechtěné čuníky, kteří tu dožívají v přirozeném a láskyplném prostředí. Aby zvířatům zajistili potřebný komfort, mají zatím dva azylanty.

První je Jasmína, která sem doputovala z velkovýkrmny na maso. Kvůli deformaci horního patra neuměla sát mateřské mléko, takže nepřibírala a chřadla.

Různými oklikami se dostala do azylu, kde ji krmili, čistili nozdry a patro od bakterií speciálním roztokem. Postupně ji vypiplali a dnes je z ní hotová běžkyně, cestuje autem a miluje čištění uší. 

Druhou azylantkou je Tequilla, jejíž páníčkové v dobré víře následovali rady z internetu i zavádějící doporučení chovatelky.

Tequillu málo krmili, aby tolik nevyrostla. Nevěnovali jí ani dostatek času. Tihle tvorové potřebují každodenní kontakt se smečkou, disciplínu a řád. Do azylu dorazila podvyživená tak, že jí byla vidět páteř. Postupně se z ní ale vyloupla citlivá a jemná osobnost, která má misku s jídlem vymetenou dřív než Jasmína. Ráda usíná v náručí a hodně se směje (chrochtá :-).

Jak sbírkou prasátkům dopomůžeme ke spokojenému životu?

Prasátek by v azylu Štětinka přivítali víc, ale chybí místo. Váš dobrý skutek urychlí nákup vhodné louky. Na ní vyrostou zateplené domky, ohrady a dostatečně velké venkovní výběhy – jednoduché funkční stavby v co největším souladu s ekologií. Azyl se zaměří také na osvětu. Život a povahu prasátek tu budou poznávat děti, dospělí i rodiny. A také doporučujeme azyl Štětinku jako neotřelé místo pro firemní teambuilding!

Dopřejme zachráněným prasátkům místo, kde poznají život z té hezčí stránky a do konce života si budou chrochtat blahem.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 31 dárců

„Zvířátka mají stejné pocity jako my lidé a potřebují cítit, že je někdo má rád. Když se o nechtěné nebo týrané prasátka někdo stará, tak jim také léčí duši.“
373 Kč — Martin Zulák před 5 dny

500 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„💚“
100 Kč — Dita Š. před 2 týdny

„Fandím vám, ať se daří. “
373 Kč — JirkaM před 2 týdny

„Přeji Vám vše Dobré!“
2 000 Kč — Jirka před 3 týdny

1 500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Jste naprosto úžasní. Děkuji.“
252 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

„Držím palce se sbirkou!“
777 Kč — Eva K. před 3 týdny

„Moc vám fandíme!!“
500 Kč — Andrea před měsícem

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem