Domů i do stáje bez bariér

Pardubicko / Sbírku organizuje  Michaela Vavřinová zc.manzes@avonirvav-aleahciM

{}
0 %

Domů i do stáje bez bariér

Vybráno 439 103 Kč z 300 000 Kč
Zbývá 45 dnů
146 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Bára Vavřinová a je mi 32 let. Žiju s přítelem, mamkou a babičkou ve vesničce Úhřetická Lhota na Pardubicku. Taťka před osmi lety zemřel. Svůj život jsem zasvětila koním, jedna vyjížďka se mi bohužel stala osudnou.

Ke koním mě to táhlo od mala. S taťkou jsem jezdila do hřebčína do Slatiňan. Za poslední našetřené peníze se mamka s taťkou rozhodli pořídit mi koně. Od 11 let jsem se mohla prohánět po loukách na vlastním koni.

Odmaturovala jsem na střední zemědělské škole v Chrudimi a začala pracovat v hřebčíne ve Slatiňanech. Když můj první kůň Pegas odešel do koňského nebe, přišel Šošon, můj současný koňský parťák, a k němu přibyla kobylka Kačka. Té jsem poskytla volnou stáj a mé blízké kamarádce Monice, její majitelce, přátelskou pomoc. Před sedmi lety jsem ze zdravotních důvodů musela hřebčín opustit. O to víc jsem se mohla věnovat svému koni.

Jednoho červencového večera 2020 jsme se s Monikou vraceli z vyjížďky na koních a na poli před naší vesnicí, pár metrů od domova se mnou Šošon upadl. Smekla se mu noha po bahně, převalil se přese mě, hned vstal, ale já zůstala ležet, špatně se mi dýchalo a necítila jsem nohy.

Monča okamžitě zavolala záchranku a nastal boj o život. Čtyři hodiny na operačním sále, za několik dní zpevňující operace a úžasná péče všech v nemocnici.

Pak jsem si vyslechla lékařskou zprávu: paraplegie. Lidově řečeno: má páteř při pádu byla tak moc poraněná, že bude úspěch, když se mi v nejbližší době podaří posadit a co se týká fungování nohou, šance je mizivá.

Na to vrchní sestra v Pardubicích „Andělka Jiřinka“ pravila, že zázraky se dějí. Než mě převezli na spinální jednotku do Liberce, zařídila mi krátkou návštěvu ve Lhotě, setkání s mými blízkými a Šošonem, o kterého jsem měla ohromný strach a starost, jestli se mu po pádu nic nestalo.

Léčila jsem se v Pardubicích, v Liberci a nyní jsem v Hamzově léčebně v Luži. V každém ze tří míst se mi dostalo a dostává nezměrné pomoci a informací, učím se, jak fungovat dál, cvičím, rehabilituju a hlavně se nelituju, jsou kolem mě samí dobří lidé, zaměstnanci léčebny, rodina a přátelé.

Přežila jsem, kůň taky, a já na sobě budu makat a bojovat dál.

Ten „boj“ však bude snazší, když mi prosím přispějete na rekonstrukci sociálního zařízení a bezbariérové úpravy domu, abych se snáze „vyšvihla“ zpět nejen do života, ale časem i do sedla.

Moc děkuju všem, kteří mi jakoukoliv finanční částkou pomohou, moc si toho vážím. Barča

 

Moje pravidelné cvičení

Moje pravidelné cvičení

20. 02. 2021

Rehabilitační pobyt v Luži se mi pomalu, ale jistě krátí. Stejně tak se i sbírka blíží ke konci. Po každém konci následuje nějaký nový začátek a tak na sobě makám, jak jen umím. Díky péči zaměstnanců v Luži a díky Vašim příspěvkům ten můj návrat domů nebude tak těžký, jak by býval byl....Děkuji :-)

cvičím, cvičíš, cvičíme :-)

cvičím, cvičíš, cvičíme :-)

20. 02. 2021

vkládání fotografií mě stále trápí, nezobrazují se celé, omlouvám se...

Poprvé ve stavěcích dlahách

Poprvé ve stavěcích dlahách

02. 02. 2021

Dneska má moje stále bojující sestřička premiéru :-) poprvé ve stavěcích dlahách a vysokém chodítku, konečně zase "jiný úhel pohledu" :-) jiná poloha těla :-) toto všechno dostane od pojišťovny domů s minimálním doplatkem, v Luži umí zázraky, děkujeme celému personálu.

Sbírku již podpořilo 391 dárců

1 000 Kč — Šmídovi Dvakačovice před 18 hodinami

„Ať Vám dál koně dávají křídla:-)“
121 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Ahoj Báro, držím Ti pěsti.“
2 000 Kč — Petr Víšek před 2 týdny

„Zdravíme a držíme pěsti Baru 😉“
500 Kč — Radek, Lenka, Míša a Krýša Horovi před 3 týdny

500 Kč — Anonymní dárce před 3 týdny

500 Kč — Radka před měsícem

„Držte se.“
373 Kč — Anonymní dárce před měsícem

100 Kč — Anonymní dárce před měsícem

777 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Hodně síly!“
1 000 Kč — Eva K. s rodinou, Dubina před měsícem

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
36 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Abychom nepřišli o bydlení
58 %

Abychom nepřišli o bydlení

Větší auto pro Michálka
73 %

Větší auto pro Michálka