Domů i do stáje bez bariér

Pardubicko / Sbírku organizuje  Michaela Vavřinová zc.manzes@avonirvav-aleahciM

{}
0 %

Domů i do stáje bez bariér

Vybráno 440 880 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -68 dnů
147 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Bára Vavřinová a je mi 32 let. Žiju s přítelem, mamkou a babičkou ve vesničce Úhřetická Lhota na Pardubicku. Taťka před osmi lety zemřel. Svůj život jsem zasvětila koním, jedna vyjížďka se mi bohužel stala osudnou.

Ke koním mě to táhlo od mala. S taťkou jsem jezdila do hřebčína do Slatiňan. Za poslední našetřené peníze se mamka s taťkou rozhodli pořídit mi koně. Od 11 let jsem se mohla prohánět po loukách na vlastním koni.

Odmaturovala jsem na střední zemědělské škole v Chrudimi a začala pracovat v hřebčíne ve Slatiňanech. Když můj první kůň Pegas odešel do koňského nebe, přišel Šošon, můj současný koňský parťák, a k němu přibyla kobylka Kačka. Té jsem poskytla volnou stáj a mé blízké kamarádce Monice, její majitelce, přátelskou pomoc. Před sedmi lety jsem ze zdravotních důvodů musela hřebčín opustit. O to víc jsem se mohla věnovat svému koni.

Jednoho červencového večera 2020 jsme se s Monikou vraceli z vyjížďky na koních a na poli před naší vesnicí, pár metrů od domova se mnou Šošon upadl. Smekla se mu noha po bahně, převalil se přese mě, hned vstal, ale já zůstala ležet, špatně se mi dýchalo a necítila jsem nohy.

Monča okamžitě zavolala záchranku a nastal boj o život. Čtyři hodiny na operačním sále, za několik dní zpevňující operace a úžasná péče všech v nemocnici.

Pak jsem si vyslechla lékařskou zprávu: paraplegie. Lidově řečeno: má páteř při pádu byla tak moc poraněná, že bude úspěch, když se mi v nejbližší době podaří posadit a co se týká fungování nohou, šance je mizivá.

Na to vrchní sestra v Pardubicích „Andělka Jiřinka“ pravila, že zázraky se dějí. Než mě převezli na spinální jednotku do Liberce, zařídila mi krátkou návštěvu ve Lhotě, setkání s mými blízkými a Šošonem, o kterého jsem měla ohromný strach a starost, jestli se mu po pádu nic nestalo.

Léčila jsem se v Pardubicích, v Liberci a nyní jsem v Hamzově léčebně v Luži. V každém ze tří míst se mi dostalo a dostává nezměrné pomoci a informací, učím se, jak fungovat dál, cvičím, rehabilituju a hlavně se nelituju, jsou kolem mě samí dobří lidé, zaměstnanci léčebny, rodina a přátelé.

Přežila jsem, kůň taky, a já na sobě budu makat a bojovat dál.

Ten „boj“ však bude snazší, když mi prosím přispějete na rekonstrukci sociálního zařízení a bezbariérové úpravy domu, abych se snáze „vyšvihla“ zpět nejen do života, ale časem i do sedla.

Moc děkuju všem, kteří mi jakoukoliv finanční částkou pomohou, moc si toho vážím. Barča

 

.

.

21. 04. 2021

jarní poděkování a pozdravení

21. 04. 2021

Srdečně Vás všechny zdravím, peníze ze sbírky už mám na účtu, a pracuji na tom, aby brzy odpluly tím správným směrem za bezbariérové úpravy u nás doma :-) Po návratu domů jsem absolvovala nezbytné kolečko u lékařů a sociálních pracovníků, a nyní jsme doma ve fázi uklízení a vyklízení prostor pro změnu interiéru a vybíráme firmu, která se s tím vším lehce popasuje.

Možná si někdo říkate, proč už to dávno není....víte potřebovala jsem si u všeho být....i když jsem teď na vozíku, neznamená to, že se o svou domácnost nepostarám :-)

Moc Vám za všechno děkuju :-)

Barča se dneska vrátila domů, radost největší :-)

Barča se dneska vrátila domů, radost největší :-)

10. 03. 2021

Mockrát děkujeme všem :-) U Barči doma se to všechno začne realizovat :-) Bez Vás by se to nepodařilo, jsme moc šťastní, Vavřinovi i blízká rodina srdečně děkujeme :-)

Sbírku již podpořilo 393 dárců

„Zázraky se opravdu dějí.......“
777 Kč — Hanka V. před 2 měsíci

„❤“
1 000 Kč — M+V+A+D před 2 měsíci

„BAROUŠKU, ZVLÁDNEME TO, DOBŘÍ LIDÉ JEŠTĚ JSOU :-)“
1 000 Kč — MÍŠA před 2 měsíci

1 000 Kč — Šmídovi Dvakačovice před 3 měsíci

„Ať Vám dál koně dávají křídla:-)“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Ahoj Báro, držím Ti pěsti.“
2 000 Kč — Petr Víšek před 3 měsíci

„Zdravíme a držíme pěsti Baru 😉“
500 Kč — Radek, Lenka, Míša a Krýša Horovi před 3 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

500 Kč — Radka před 3 měsíci

„Držte se.“
373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

Další běžící sbírky

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná  jako ostatní děti
79 %

Parukou pomůžeme Vanesce být stejná jako ostatní děti

Aby mohla neslyšící Kačenka chodit do školky
38 %

Aby mohla neslyšící Kačenka chodit do školky

METAL DĚTEM! 2.0
80 %

METAL DĚTEM! 2.0