Domovy seniorů volají SOS

ČR / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

Domovy seniorů volají SOS

0 %

Vybráno 1 925 493 Kč z 1 490 841 Kč
Zbývá -1358 dnů
Sbírka byla ukončena 05. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Koronavirus zabíjí především ty nejzranitelnější z nás všech – seniory. Celá země dnes nosí roušky, abychom se vzájemně chránili. To je skvělé, ale nestačí to. Epicentrem nákazy se mohou stát domovy pro seniory. Bez přehánění je to časovaná bomba. Akutně jim chybí ochranné pomůcky a dezinfekce, které šíření koronaviru účinně brání. V prvních zařízeních se už nemoc bohužel rozšířila. Následky jsou tragické. Pojďme babičky a dědečky před koronavirem společně ochránit.

Spustili jsme sbírku pro domovy, které pečují o seniory, kde bylo potřeba co nejrychleji pomoci. Hned co se objevily zprávy o tom, že se v domovech seniorů nákaza šíří, kontaktovala Simona Bagarová (Management pro neziskovky) hlavního epidemiologa IKEM, Petra Smejkala s dotazem, co je nyní potřeba udělat. Odpověď byla jednoznačná:

Musí se zde zabránit šíření nákazy. V domovech seniorů jsou rizika mnohonásobně vyšší než v nemocnicích.“

Domovy nutně potřebovaly a stále potřebují ochranné oděvy, dezinfekce, roušky, štíty, zástěny mezi jednotlivé postele, jednorázové rukavice, případně rychlotesty. Všechny tyto prostředky postupně sháníme. Za vybrané peníze je nakoupíme a okamžitě rozvezeme. Jsme v kontaktu s domovy, kde je situace nejkritičtější.

V případě této sbírky rozhoduje rychlost. Jde skutečně o minuty. Jakýmkoliv příspěvkem reálně pomůžete chránit životy lidí, kteří se už bez pomoci neobejdou.

Management pro neziskovky

„Už týden jsme zapojení do projektu Roušky seniorům v rámci, kterého se skupinou dobrovolníků zajišťujeme výrobu a distribuci roušek. Za deset dní jsme stačili vyrobit a rozvézt 8000 roušek, a to díky díky Věznici Vinařice a Národnímu divadlu, kteří pro nás šijí. S distribucí nám pomáhá firma Gebruder Weiss.

Bohužel situace se zhoršuje a v domovech seniorů se objevili první nakažení, musíme reagovat rychle a zajistit kromě roušek i dezinfekční prostředky, které zabrání šíření nákazy.

Jsme rádi, že můžeme spolu s NF Pomoci spustit sbírku, která ukazuje, jak důležité je umět spojit management a srdce. To je to hlavní co umíme a to, čím se snažíme pomáhat.” Simona Bagarová, Management pro neziskovky

. . .

Zemřely dvě ženy z domova důchodců

Zařízení pro seniory a následná péče potřebují faktickou a efektivní pomoc

Zlaté české ručičky

06. 04. 2020

Vyprázdnili jsme sklad a čekají nás další nákupy ochranného materiálu. Chceme podpořit české firmy, které jej vyrábí. A tak pro vás máme výzvu!

Víte o české firmě, u které bychom mohli objednat respirátory, rukavice, ochranné štíty a obleky či dezinfekci? Máte tip, na koho se obrátit? Dejte nám vědět skrze email info@nfpomoci.cz

Děkujeme!

První balíky

01. 04. 2020

Dnes jsme zavezli ochranné štíty, obleky, respirátory a další ochranné pomůcky spolu s dezinfekcí do první dvou zařízení, jejichž pracovníci je využijí při péči o své klienty. 

Vyřizujeme upřímné poděkování z Hewer z. s. a z Domova seniorů Kobylisy. To je ale jen začátek. Zítra i díky Zásilkovně odešleme pomoc do dalších 45 domovů seniorů. 

Největší poděkování patří vám, kteří jste přispěli do naší sbírky Domovy seniorů volají SOS. Darovali jste už téměř 700 tisíc korun, a to zdaleka nekončíme. Jste skvělí! 💛

Hlásíme první objednávky

31. 03. 2020

Jste úžasní! Máme přes 321 tisíc korun! Paralelně jednáme s dodavateli a za tři dny jsme sehnali: 1000 ochranných štítů, 1200 litrů dezinfekce, 300 respirátorů, 2000 ochranných rukavic, prvních 40 ochranných obleků a o dalších jednáme. Ve středu chceme rozvážet první balíky do prvních domovů. Od rána do noci voláme, kam nás napadne. Sháníme stále nové a nové kontakty. Budeme rádi za každou pomoc. Finanční i další kontakty na výrobce a dodavatele. Děkujeme!

Partneři sbírky 1

Exekutorská komora ČR a Solární asociace. 

Finančními partnery sbírky se staly Exekutorská komora ČR a Solární asociace.

Sbírku již podpořilo 1124 dárců

„Technický převod formou zlatého řezu u sbírky "Psychoterapie pro seniory po telefonu" - Nadace Krása pomoci“
-92 124 Kč — Nadační fond pomoci před 3 lety

„technický převod prostředků na sbírku Ponožky od babičky -Elpida (18.1.2021)“
-21 000 Kč — Nadační fond pomoci před 3 lety

500 000 Kč — Exekutorská komora ČR před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

500 000 Kč — Solární asociace před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

926 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„Děkujeme šifrovací hře Bedna za nápad a inspiraci ;-) “
1 000 Kč — tým Nic nás nenapadlo před 4 lety