Dejte Jardovi šanci trávit čas se svými kamarády

Havířov / Sbírku organizuje Lucie Smetanová

{}
0 %

Dejte Jardovi šanci trávit čas se svými kamarády

Vybráno 29 980 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -830 dnů
33 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. června 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jarda si umí užívat života, i když to na začátku neměl lehké. Narodil se v 29.týdnu s váhou 1,80kg. Po narození musel být kříšen a poté delší dobu v inkubátoru. Zhruba po měsíci ho propustili do domácí péče a následně navštěvoval rehabilitace kvůli špatnému svalovému napětí. V 10. měsíci byla Jarečkovi diagnostikována DMO (dětská mozková obrna) a ve 3 letech epilepsie.

V průběhu školní docházky se Jardova lehká mentální retardace změnila na těžkou mentální retardaci. Chlapec navštěvoval speciální školu 11 let a praktickou školu 3 roky. Nyní ve svých 22 letech je již 2 roky doma se svými rodiči a sourozenci.

Vybraná částka by dala Jardovi šanci navštěvovat denní stacionář a využívat jeho podpory a akcí po dobu 1 roku.

Jarda potřebuje celodenní péči a ve stacionáři by mu proškolený personál zajistil potřebnou pomoc s jídlem, oblékáním, hygienou, orientací v prostoru a času, podobně jako to dělají doma rodiče. Doma mu však schází kontakt s jeho vrstevníky, se kterými by zašel na zmrzlinu, výlet nebo se účastnil dalších programů stacionáře, jako jsou divadelní představení, soutěže, muzikoterapie, relaxační aktivity ve speciální místnosti a další činnosti.

Jardovi rodiče mají ještě 4 další děti a nezbývají jim finance na zajištění denního stacionáře pro Jardu. Každý ze sourozenců má navíc také své zdravotní potíže. Jedná se o epilepsii, lehkou mentální retardaci, strabismus a opoždění vývoje. Sami rodiče řeší také své zdravotní obtíže (epilepsie, diabetes, vysoký krevní tlak) a rádi by svému dospělému synovi dali příležitost trávit čas smysluplně a přiměřeně jeho věku.

Jardova rodina bude moc vděčná za jakoukoli pomoc.

Díky všem dárcům !!!

26. 10. 2021

Ze srdce 💓 a upřímně bych chtěla poděkovat všem dárcům, kteří se podíleli na sbírce pro mého syna Jarka za účelem pomocí poskytnout Jarkovi účastnit se denního stacionáře díky, kterému se Jarek může setkávat se svými kamarády.

Každá částka která byla zaslána na konto nás velice potěšila, a utvrdila v tom že děti které jsou tělesné postižené ani v dnešní době nejsou lidem lhostejný a mají ochotu jim pomáhat.

Srdečně 💓 a upřímně všem ochotným dárcům za Jatecká děkujeme. 

Sbírku již podpořilo 80 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

253 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„♥️“
500 Kč — Alua Bassarova před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

116 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„❤️“
121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

222 Kč — Janíkovi před 2 lety