David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Praha / Sbírku organizuje Jan Masař

{}

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

0 %

Vybráno 622 330 Kč z 360 000 Kč
Zbývá 79 dnů
Sbírka byla ukončena 05. srpna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

David byl před nehodou velmi aktivní člověk, věnoval se sportu, především silniční cyklistice. Spolu s manželkou byli vášniví turisti, rádi vyráželi do hor na túry a v práci se na něj kolegové mohli vždy spolehnout. Rád a bez zaváhání pomohl každému, kdo potřeboval.

Když se blížily jeho 51. narozeniny rozhodl se pořídit si nové silniční kolo. V den po svých narozeninách vyrazil na tomto kole na obvyklý trénink, protože se připravoval na nadcházející závodní sezónu amatérských cyklistů. Aniž by tušil, byl to jeho poslední trénink na dlouhou dobu.

Na své trase po křivoklátských lesích sjížděl z kopce a na mokrém úseku se mu smeklo přední kolo, vyletěl ze zatáčky do příkopu a vážně se zranil.

Ještě si sám stihnul zavolat záchrannou službu. Rakovničtí záchranáři ihned přivolali leteckou záchrannou službu, která ho transportovala do Motolské nemocnice. Zde prodělal několik operací.

Vyšetření prokázala několik zlomených obratlů, přerušenou míchu, propíchnutou plíci a zlomenou lopatku. Následkem této nehody je David ochrnutý od prsou dolů. Snaží se sžít s invalidním vozíkem i novou životní situací.

Nyní je David hospitalizovaný na spinální jednotce FN Motol, podstupuje rehabilitace a ještě ho čeká dlouhá cesta, než se bude moci alespoň částečně vrátit k životu, na který byl zvyklý. Nicméně rozhodně nic nevzdává, nadále chce být aktivní i přes svůj handicap.

Jak sbírka pomůže?

Protože je David člověk se srdcem na pravém místě, který si o pomoc nikdy neřekl, ale naopak rád pomohl ostatním, nyní bychom jménem rodiny a kolegů rádi poprosili o pomoc my.

Výtěžek sbírky půjde na financování rehabilitací, pomůcek k rekonvalescenci, úpravě bydlení, auta a případně na upravené sportovní pomůcky. 

Děkujeme vám.

Partneři sbírky 1

3050

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3050. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Sbírku již podpořilo 268 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

„Drž se Davide! Toulouse“
55 250 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Držím palce! “
500 Kč — Petra před týdnem

670 Kč — Anonymní dárce před týdnem

8 000 Kč — Roman a Klára před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

2 112 Kč — Anonymní dárce před týdnem

„Dejve, drž se!“
4 500 Kč — Prasák před týdnem