Darujme Svitlaně dýchací přístroj, který nutně potřebuje!

ČR / Sbírku organizuje Svitlana Florica

{}

Darujme Svitlaně dýchací přístroj, který nutně potřebuje!

0 %

Vybráno 11 781 Kč z 92 000 Kč
Zbývá 22 dnů
Sbírka byla ukončena 06. května 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

українська версія нижче


Jmenuji se Svitlana, jsem občanskou Ukrajiny, do České republiky jsem přišla před datem 24.2.2022 a z toho důvodu nespadám do kategorie válečného uprchlíka. Aktivně jsem pracovala až do momentu, než mě dohnalo zdraví a já díky zánětu žlučníku a plánované říjnové operaci přišla v srpnu o práci. 

Koncem srpna jsem se dostavila ke svému obvodnímu lékaři, který mi předepsal léky na ředění krve a sdělil mi, že nemám zdravotní pojištění. Vydala jsem se tedy na pobočku pojišťovny, abych tento problém vyřešila. 

Na pobočce mi bylo sděleno, že nemám vízum dočasné ochrany, a tak se stávám bez zaměstnání samoplátcem, a byla mi odebrána karta pojištěnce.

Plánovanou operaci jsem tedy telefonicky zrušila z  důvodu, že nemám již pojištění a nejsem schopná ji uhradit jako samoplátce. 

V září se můj zdravotní stav zhoršil a obvodní lékař mne odeslal na internu do nemocnice, zde mne vyšetřili, ale odmítli hospitalizaci. Během následujících dnů jsem prodělala velmi silnou angínu. Matka mi uhradila antibiotika. Od konce září se začal prudce zhoršovat můj zdravotní stav. Začaly mi velmi otékat končetiny, následně se přidal otok břicha, a pak celého těla. 

V říjnu jsem zkolabovala a matka mi zavolala záchranou službu, která mě převezla do nemocnice, kde jsem byla hospitalizována přes 20 dní. 

Zde mi byla poskytnutá pouze základní péče a stabilizování mého zdravotního stavu. Během hospitalizace mi byl poskytnut přístroj AutoBiPAP.

Jak sbírka pomůže?

Po ukončení hospitalizace jsem tento přístroj musela navrátit nemocnici, protože je vázaný na pojištění.

Výtěžek sbírky půjde právě na tento pro mě tak důležitý přístroj.

Chtěla jsem se registrovat na úřad práce, tam jsem byla ale odmítnuta,protože moje vízum není typem, který se může zařadit do evidence. Sociální pracovnice,

komunikovala také s pojišťovnou a s ministerstvem zdravotnictví, ovšem zatím všude bez úspěchu. Obrátily jsme se tedy na Ukrajinský konzulát, tam mi bylo pouze sděleno, že mi nemůžou pomoci, nejsem ukrajinský uprchlík s dočasnou ochranou a doporučili mi, abych zrušila vízum a vrátila jsem se zpět na Ukrajinu.

Na Ukrajinu se, ale nemám kam vrátit. Matka žije 20 let v ČR, další příbuzní jsou již mrtví a jediný na Ukrajině je můj bratr, který byl mobilizován.

Koncem listopadu se můj příběh opakoval. Došlo k prudkému zhoršení zdravotního stavu a byla jsem nucená navštívit nemocnici.

Tam mě původně nechtěli hospitalizovat, ale za asistence sociálních pracovníků se podařilo. 

Během hospitalizace, jsem podstoupila odvodnění a byl mi opět půjčen přístroj AutoBiPAP. Tento přistroj mi velmi pomáhal. Cítila jsem se lépe. Bohužel, tím že nemám zdravotní pojištění mě propustili opět bez tohoto přístroje. Zároveň mám již v systému neuvěřitelný dluh za hospitalizace.

Prosím, pomozte mi, chci se vrátit zpět do života, začít opět pracovat, jsem dlouhou dobu doma a práce už mi chybí. 

Vím, že přístroj můj zdravotní stav zcela nevyléčí, a že mám i jiné zdravotní problémy, ale určitě by mi umožnil získat sílu a energii na to, abych mohla alespoň do méně náročného zaměstnání.

Budu vám moc vděčná za jakoukoliv pomoc.


Děkuji.

______________________________________________________________________________


Мене звуть Світлана, я громадянка України, приїхала до Чехії до 24.2.2022 року і тому не належу до категорії переселенців. Я активно працювала до того, як у мене почалися серйозні проблеми зі здоров'ям. Через запалення жовчного міхура і заплановану операцію на жовтень у серпні я втратила роботу.

Наприкінці серпня я пішла до свого сімейного лікаря, який виписав мені препарати для розрідження крові і сказав, що у мене немає медичної страховки. Тому я пішла до офісу страхової компанії, щоб вирішити це питання.

У відділенні мені сказали, що у мене немає візи тимчасового захисту, тому тепер я маю покривати оплату за медичну страховку самостійно і в мене забрали мою страхову картку.

У вересні стан мого здоров'я погіршився, і сімейний лікар направив мене до терапевтичного відділення лікарні, де я пройшла обстеження, але там мені було відмовлено в госпіталізації. Протягом наступних кількох днів у мене була дуже сильна ангіна. Моя мама заплатила за антибіотики. З кінця вересня моє здоров'я почало швидко погіршуватися.

Тут мені надали лише базову допомогу та допомогли стабілізувати стан здоров'я. Під час госпіталізації мені надали апарат AutoBiPAP.

 

Як грошовий збір може допомогти?

 

Після закінчення госпіталізації мені довелося повернути апарат AutoBiPAP в лікарню, тому що він прив'язаний до страховки.

Я хотіла стати на облік в центр зайнятості, але мені відмовили, тому що моя віза не відповідає типу, за яким можна стати на облік. Соціальний працівник також спілкувалася зі страховою компанією та міністерством охорони здоров'я, але поки що все безуспішно. Тому ми звернулися до українського консульства, де мені лише сказали, що нічим не можуть допомогти, оскільки я не є переселенцем з тимчасовим захистом, і порекомендували мені анулювати візу і повернутися в Україну.

Наприкінці листопада моя історія повторилася. У мене різко погіршився стан здоров'я, і я була змушена знову звернутися до лікарні.

Під час моєї госпіталізації мені знову позичили апарат AutoBiPAP. Цей апарат мені дуже допоміг. Я відчула себе краще. На жаль, не маючи медичної страховки, мене знову виписали без цього апарату. При цьому в мене вже є неймовірний борг за перебування на стаціонарному лікуванні в лікарні.


Будь ласка, допоможіть мені, я хочу повернутися до повноцінного життя, знову почати працювати, я вже довгий час сиджу вдома і сумую за роботою.

Буду дуже вдячна за будь-яку допомогу.


Дякую.

Sbírku již podpořilo 12 dárců

„Držím palce, ať se částka vybere. Ať jsi brzy fit Světlanko 🙏🙏🙏“
1 000 Kč — Anonymní dárce před měsícem

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Brzské uzdravení...“
777 Kč — Darča před 2 měsíci

4 000 Kč — Olha před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Prejem Ti hodne sil! 🙏🏼“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci