Čtyři kola pro dětičky. Blízký soused z.s.

Plzeň / Sbírku organizuje Blízký soused, z.s. moc.liamg@alvap.avorebaf

0 %

Čtyři kola pro dětičky. Blízký soused z.s.

Vybráno 23 185 Kč z 248 832 Kč
Zbývá 17 dnů
9 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Není nám jedno, v jakých podmínkách vyrůstají děti v našem okolí. Proto pro ně vytváříme bezpečné místo, kam se rádi vrací. Místo, kde se učí, hrají si a baví se. Volnočasové aktivity spolku Blízký soused jsou přizpůsobené pro děti ze sociálně vyloučených lokalit v Plzni. S vaší pomocí chceme pořídit nové auto, které nám naši cestu usnadní!

Naše milované služební auto, kterému přezdíváme Obluda, už totiž dosluhuje. V průběhu letošního letního tábora mu odešlo turbo, takže jsme se do kopce plížili rychlostí až 30 km/hod. Auto je pro nás naprosto nepostradatelné nejen pro realizaci letních táborů, ale i v průběhu celého roku.

Vozíme s ním děti na kroužky a akce, převážíme materiál a občas pomáháme rodinám našich dětí přestěhovat ledničku, postel nebo skříň…

Blízký soused

Blízký soused, z. s. organizuje volnočasové aktivity, přizpůsobené pro děti ze sociálně vyloučených lokalit v Plzni. V klubovně v centru Plzně probíhají několikrát týdně zájmové kroužky, pravidelně jsou pořádány výlety do přírody, děti se účastní sportovních i kulturních akcí a v létě vyrážejí na pobytové tábory.

V rámci všech aktivit spolku se dobrovolníci snaží děti všestranně vzdělávat, rozvíjet a být jim pozitivním příkladem. V neposlední řadě jim nabízíme křesťanský hodnotový systém a vztah s Bohem, který je pro většinu z nás hlavním důvodem, proč to všechno děláme.

Na tábory a z táborů

21. 03. 2021

Letošní tábor je již v plné přípravné fázi! Tábory skautského typu organizujeme od roku 2014, na krátké sestřihy od roku 2015 se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/channel/UC4s9HmjcOtyrWFJ3-GBskFg/playlists?view=1&sort=dd&shelf_id=0.

Rok 2014 byl také super, ale ještě jsme neměli vybavení na natáčení ani dovednosti na stříhání filmů. Spoustu věcí jsme se naučili kvůli našim romským dětem. Kromě točení a stříhání videí i programovat webové stránky, hrát na kytary u táboráku, dělat podvojné účetnictví a mnoho dalších věcí.

Bez velkého auta bychom nemohli realizovat nejen letní tábory, ale i mnoho dalších akcí vyžadující přesuny osob i materiálu.

Za dětmi a pro děti

Za dětmi a pro děti

18. 03. 2021

Kvůli pandemii nemůžeme realizovat aktivity s dětmi, které bychom chtěli a na které jsou děti zvyklé. Každou chvíli nám přistane na facebooku dotaz, zda bude fotbalový turnaj, kdy pojedeme na výlet a tak podobně. Jedinou možností osobního kontaktu zůstává v době mírnějších opatření návštěva spojená s dovezením oblečení, potravin nebo roušek. Auto tedy stále potřebujeme :-).

Co jsme dělali v covidovém roce 2020?

03. 03. 2021

Přes velká omezení související s pandemií covidu jsme v loňském roce zrealizovali pro naše dětičky velké množství aktivit. Můžete se s námi za nimi ohlédnout TADY.

Partneři sbírky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Karel Janeček - MILIONÁŘ

Patronem sbírky je matematik Karel Janeček.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Sbírku již podpořilo 17 dárců

„Přeju hodně sil, radosti a Božího požehnání do vašich dalších aktivit:-)!“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Vierka Š. před 3 měsíci

„:) “
300 Kč — Jan Čipera před 3 měsíci

„💕“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

10 000 Kč — Marek před 4 měsíci

„Díky za vše, co děláte! “
444 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

„Máte můj obdiv“
777 Kč — Tyna před 4 měsíci

„Hodně kilometrů bez nehod!“
111 Kč — Unie otců - otcové za práva dětí před 4 měsíci

„Děti, jezděte bezpečně.“
777 Kč — Valentin Papazian před 4 měsíci

„Pozdrav od bývalého žáka ZUŠ Sokolovská :-)“
101 Kč — Anonymní dárce před 4 měsíci

Další běžící sbírky

Řidičák pro nemocnou Natalii
25 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Speciální kolo pro nemocného Štěpána
49 %

Speciální kolo pro nemocného Štěpána

Lepší život pro Maggie
42 %

Lepší život pro Maggie