Bojovník Vojta se po rakovině učí znovu chodit

Bruntál / Sbírku organizuje Dana Strýčková

{}

Bojovník Vojta se po rakovině učí znovu chodit

0 %

Vybráno 175 167 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -994 dnů
Sbírka byla ukončena 04. října 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Dobrý den, jmenuji se Lucie a ráda bych vám představila svého šestnáctiletého syna Vojtu. Vojtíšek je velký bojovník, který se dnes učí znovu chodit. První varovný signál, že něco není v pořádku, přišel v podobě bolestí hlavy a nevolností, o dva roky později jsme konečně zjistili příčinu všech problémů – nádor na mozku.

Momentálně je syn upoutaný na vozík a je závislý na pomoci druhé osoby. Já jsem mu oporou 24 hodin denně. Krátce před zákrokem jsem se stala „dobrým andělem“.

Chtěla bych Vojtíškovi pořídit chodítko, lehátko, motoped, pomůcky k oční terapii a další rehabilitační pomůcky, abychom mohli cvičit i doma. Bez vaší pomoci to ale nezvládnu.

Vojtíškův příběh

Od roku 2018 jsme chodili se synem k praktické lékařce s bolestmi hlavy, nevolnostmi a s problémem růstu. Lékařka neustále říkala, že syn má nadváhu – musí dodržovat dietu a více se pohybovat. I přes to, že jsme dodržovali vše, jak lékařka říkala, nic se během dvou let nezměnilo.

Po opětovném naléhání nás lékařka poslala k endokrinologovi, kde se zjistilo, že má Vojta ve svých 16 letech kosti 14letého kluka a pro jistotu ho poslali na magnetickou rezonanci. Výsledky nás šokovaly… benigní nádor na mozku v růstovém centru, nepatrně zasahujícího do očního centra.

V prosinci 2020 synovi odstranili 3/4 kostěného nádoru. Při operaci došlo k otoku mozku a také k slabé mozkové obrně. Vojtíšek ležel týden na JIP, kde ho udržovali v umělém spánku a musel být napojen na dýchací přístroj. Po 22 dnech převezli Vojtíška na standardní pokoj, kde jsem s ním ležela do února 2021. Během této doby nám lékař sdělil, že syn ochrnul na levou část těla a oční lékařka nám sdělila, že syn bude slepý.

V únoru nás převezli z nemocnice do Jánských Lázní, kde nastala malá změna v pohyblivosti levé nohy. A ke konci pobytu syn začal vidět obrysy. Poté nám bylo doporučeno, vyzkoušet léčbu v Sanatoriích Klimkovice. Tady se syn začal díky cvičení a ostatním procedurám zlepšovat. Už po dvou týdnech syn dovedl sedět, hýbat se na lůžku a dělat s pomocí chodítka malé kroky.

Byla nám doporučená oční terapie, která synovi pomáhá k tomu, aby mohl opět vidět, i když ne stoprocentně. Bohužel, museli jsme pobyt v Klimkovicích ukončit o pár dní dříve. Synovi se začal hromadit mozkomíšní mok v mozku. Vojta byl okamžitě převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde prodělal operaci, která napomohla k tomu, aby mohl mozkomíšní mok odtékat ven – bylo to však jen provizorní řešení.

Když byl syn stabilizovaný, byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde proběhla další operace, kde mu byl zaveden katétr z mozku do břicha.

Po těchto zákrocích se syn vrátil skoro na začátek všeho, čeho dosáhl v Sanatoriích Klimkovice. Aby mohl Vojta žít plnohodnotný život dospívajícího kluka, a mohl se vrátit na Průmyslovou školu a plnit si svá přání, nesmíme polevit ve cvičení a absolvovat lázně.

Děkujeme Vám všem za podporu. ♥

Lucie a Vojta

Poděkování všem dárcům

21. 10. 2021

Chtěla bych VÁM všem - z týmu znesnaze21 - za celou rodinu - velmi moc poděkovat...
Neskutečné se stalo skutečným, a to díky Vám a všem dárcům, kteří Vojtu podpořili...
Chtěla bych všem veřejně poděkovat za pomoc...

Děkujeme...

S pozdravem Petra Vaculová a spol.

Sbírku již podpořilo 124 dárců

„Moc ti fandím a držím palce…“
1 234 Kč — Ten z Dělnické 19 před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Vojtíšku přejeme hodně sil! “
3 000 Kč — Manželé Šimončíkovi, Dlouhá Stráň před 3 lety

„Přejeme brzké uzdravení.“
5 000 Kč — Obec Oborná před 3 lety

„Přejeme Vojtíškovi mnoho sil a rodičům také. ,🍀💐🥰“
2 000 Kč — Kolektiv restaurace Biograf u před 3 lety

„Modlíme se za tebe, Vojto!“
600 Kč — Žáci z Jedničky před 3 lety

„Vojtíšku posíláme hodně síly a moc přejeme uzdravení, aby sis mohl plnit svoje sny ❤“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety