Bionická noha pro Zdenka po autonehodě

Bakov nad Jizerou / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Bionická noha pro Zdenka po autonehodě

0 %

Vybráno 525 172 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -332 dnů
Sbírka byla ukončena 27. srpna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Zdenek a je mi čerstvě 50 let. Nepřízní osudu jsem prožil tyto narozeniny v nemocnici, kde jsem díky skvělé péči lékařů přežil vážnou nehodu.

Letos 27.1. při jízdě na motocyklu v Indii mi nedal přednost řidič nákladního automobilu a při manévru na silnici, bez znamení o změně směru jízdy nebo zpomalení, prudce odbočil a srazil mě pod své zadní kolo. Navíc pak od nehody utekl.  

Do toho dne jsem žil plný aktivní život, do kterého se toužím s vaší pomocí plně vrátit.  

Díky zázrakům lékařů ze záchranné služby, kteří byli na místě nehody do 7 minut a zachránili mi život přímo na místě, a následně díky lékařům z trauma centra a popáleninového centra Vinohradské nemocnice, jsem stále tu.  

V mnoha několika hodinových operacích mi znovu a znovu zachraňovali život.  

Kromě levé nohy nad kolenem, která už není moje, byly zlomené i páteřní obratle a pánev a bohužel jsem přišel i o kompletní kůži na noze.  

Do otevřené rány se navíc dostalo i 7 různých multirezistenčních bakterií. Prognózy opravdu nebyly dobré, přesto jsme se společně s lékaři nevzdali.  

A tak dnes o 6 měsíců později, se fantastičtí lékaři oprávněně chlubí na konferencích, já chodím o berlích, z celého těla transplantovaná kůže je všude tam, kde chyběla.  

Teď čekám na svou první protézu, a pak mě čekají 2 měsíce intenzivní rehabilitace.  

Jak sbírka pomůže? 

Prosím, pomozte mi vybrat 500.000 Kč, které mi stále chybí poté, co se již mezi sebou složili mí skvělí přátelé, kteří mi od počátku pomáhají a spolu s rodinou jsou mi oporu jak fyzickou, tak duševní.  

Asi se budete divit, jako má paní revizní doktorka, když jsme se dohodli, že nechci plný invalidní důchod, to prý ještě nezažila. Ale tak to je a já dnes vím, že se vrátím do práce, kde už na mě čekají, těším se i na milované lyže a jízdu na kole.  

Jistěže dostanu dobrou protézu ze zdravotního pojištění a jsem za ni opravdu vděčný. Ale technický vývoj v této oblasti je obrovský, a tak dnes za 2 miliony korun je možné k mému zranění mít plně bionickou protézu, která mi umožní žít stejně aktivní život, jako předtím. 

Jsem automechanik-specialista na opravy a seřizování robotických montážních linek. Se svou ženou Lucií, která mi je skvělou oporou už 30 let, máme dva již dospělé syny, kterým pomáháme se startem do života. Ručíme jim na jejich hypotéku a oběma pomáháme i hypotéku splácet. Zároveň mám sám hypotéku na byt, ve kterém bydlíme.  

Prosím, pomozte mi na mojí cestě za stejně aktivním životem jako před nehodou!

Děkuji.

Velký dík všem dárcům!

09. 10. 2023

386 andělů a ušlechtilých  duší, k tomu celý tým “Znesnáze21” a mnoho dalších skvělých lidiček, lékařů, sester, terapeutů kamarádů a kamarádek každý den nejen kolem mne ale kolem všech lidí s podobným osudem.  Děkuji Vám všem za nezištnou pomoc mě vrátit co nejvíce do aktivního života tak jak jsem ho žil před lednem 2023. Ať už mě znáte, nebo ne, ať už jste mi poslali 100,- Kč, nebo prací v nadaci, či jakkoliv jinak. 

Děkuji Vám moji andělé. Náš svět je dobré místo a posledních 8 měsíců mě v tom utvrdilo. Všichni každý den vidíme co se všude děje a není proto snadné udržet víru a naději v lidské dobro a lepší svět. Vy sami a Vám podobní tuto naději držíte a měníte ji v realitu. Děkuji!

Částka která se vybrala mi pomůže nejen k lépe funkční protéze a aktivnímu návratu do života, ale usnadní mi i v každodenní život doma. Poslední 3 měsíce, kdy se mohu aktivně pohybovat, mi ukázaly nutnost změn v domácnosti, bezbariérového přístupu a hlavně pro denní hygienu lepší funkčnost sprchy a sprchového koutu uzpůsobeného pro lidi s podobným “nadáním” jako mám od letošního ledna já. A tak mi tato sbírka umožní nejen nohu jako pro robocopa ale i sprchový kout pro robocopa. A za to Vám moc děkuj a všem Vám vzkazuji … “Karma je zdarma” a ta Vaše krásně září.

Vás všech Zdenek.

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 386 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 30 000 Kč.

„🍀🍀🍀✊✊✊😉“
500 Kč — Jiřina Kvapilová před rokem

„Drž se brácho. Jsi silný kus, tebe jen tak něco nepoloží -:).“
3 000 Kč — Slávek před rokem

252 Kč — Jana před rokem

„Jste dobrej!“
404 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 500 Kč — Káninský před rokem

373 Kč — Petr K před rokem

„Drž se, Zdeňku. Přeju všechno dobré.“
2 000 Kč — H. před rokem

3 000 Kč — Jindra Zeman před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem