Běh pro Ivu

Praha 4 / Sbírku organizuje Michal Józsa, Oskar Józsa

{}

Běh pro Ivu

0 %

Vybráno 34 339 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -972 dnů
Sbírka byla ukončena 25. listopadu 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Iva se narodila v roce 1963 v Praze. Důsledkem neprofesionální chyby lékaře při porodu došlo k trvalému poškození jejího zdraví. Ivě byla diagnostikována dětská mozková obrna. Potýká se s kvadruplegií, ale i přes svůj handicap vystudovala právnickou fakultu a získala titul JUDr. O to obdivuhodnější je, že to bylo v 80. letech, kdy se o handicapovaných téměř nemluvilo a přetrvávala snaha odsunout jedince s postižením do ústraní.

Iva však šla za svými sny a usilovně na sobě pracovala a dnes tak úspěšně vede vlastní život. Nenechala si vzít svobodu, odmítla ústavní péči a pronajímá si byt. K tomu ovšem potřebuje nákladnou 24hodinovou asistenční službu.

Nyní se Iva ocitla v situaci, kdy potřebuje rehabilitace a novou kuchyň. Pojďme jí podpořit tímto během a příspěvkem ze startovného.

Je až neuvěřitelné jak přes to všechno, čím si prošla, šíří pozitivní energii kolem sebe. V životě se řídí mottem od Jana Wericha: Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.

 Informace k běhu:

Poběží se kdekoliv a kdykoliv během měsíce od 9. 9. do 9. 10. 2021. Startovné začíná na 100 Kč a tento příspěvek můžete libovolně navýšit.

Vyhodnocen a sladce odměněn bude nejrychlejší kilometr a nejdelší běh. Stačí poslat fotku z aplikace nebo chytrých hodinek o běhu na email: behproivu@gmail.com.

 Děkuji vám za vaši pomoc Ivě. Každý metr se počítá!

Oskar Józsa

Student Mensa gymnázia, který v rámci svého školního projektu ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka pořádá tento charitativní běh.


Sbírku již podpořilo 70 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Lenka Gogelová před 3 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí, Ivo. Ať se to podaří. :-) Jitka“
777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se Vám daří, Ivo!“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„dekujeme“
3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně štěstí 🍀 velký obdiv ♥️👍“
252 Kč — Štěpánka před 3 lety

„Držíme palce.“
1 000 Kč — Jan Bartek před 3 lety