Automobil pro terénní pomoc v Plzni

Plzeň / Sbírku organizuje Městská charita Plzeň

{}

Automobil pro terénní pomoc v Plzni

0 %

Vybráno 2 342 Kč z 248 832 Kč
Zbývá -1165 dnů
Sbírka byla ukončena 17. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

I lidé ulice potřebují naši pomoc. Potýkají se s neléčenými zdravotními problémy, nemají co jíst, zima pro ně představuje mnohdy i smrt... Terénní pracovníci pomáhají lidem bez přístřeší tyto sociální a zdravotní problémy řešit. Aby mohli být plzeňští pracovníci lidem bez domova blíže, potřebují nové auto.

„S vaší podporou máme v plánu zakoupit menší osobní automobil, který nám umožní rychlejší přesun mezi jednotlivými lokalitami, kde se osoby bez přístřeší nacházejí, a zároveň nám usnadní dodávky materiální pomoci.“

Pracovníci Terénního programu uskuteční za rok na 750 monitoringů ve více jak 30 lokalitách nacházejících se na území města Plzně. V těchto lokalitách se daří ročně kontaktovat až 200 osob bez přístřeší. Nejčastěji mají klienti zájem o informační servis, materiální pomoc a doprovod při návštěvách úřadů a lékaře.

Cílem služby je omezovat negativní dopady života na ulici u osob bez přístřeší a usilovat o jejich případné napojení na ambulantní a pobytové služby a tím přispívat k začlenění těchto lidí do společnosti. 

Poděkování

18. 03. 2021

Děkujeme organizátorům sbírky a všem dárcům, kteří přispěli na náš projekt. Protože nakonec částka nedosáhla takové výše, abychom mohli pořídit plánovaný automobil, budou vybrané finanční prostředky použity na nákup přenosného ozónového generátoru, který likviduje viry, plísně, choroboplodné zárodky i nepříjemné pachy.

Partneři sbírky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Karel Janeček - MILIONÁŘ

Patronem sbírky je matematik Karel Janeček.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Sbírku již podpořilo 3 dárců

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držíme palce!“
1 221 Kč — NOW Productions před 3 lety