Auto sveze nesoběstačnou Dádu i babičku

Kroměříž / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Auto sveze nesoběstačnou Dádu i babičku

0 %

Vybráno 220 390 Kč z 260 000 Kč
Zbývá -692 dnů
Sbírka byla ukončena 06. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem matka brzy 28leté Dagmar, která je od narození zcela závislá na mé péči. O dceru se starám sama, otec o ni nikdy nejevil zájem, právě díky dceřině postižení.

Žijeme v městském bytě společně s mojí 84letou maminkou, která je po mozkové mrtvici upoutána na vozík a trpí pokročilou fází stařecké demence. I maminka je zcela ležící, odkázána na mojí péči s babičkou mi pomáhá právě moje starší dcera. Stejně jako Dádu, babičku krmíme, přebalujeme atd.

Dostatečně velké auto, do kterého se vejde dcery speciální a velmi těžký vozík, je tak pro nás nezbytnou součástí plnohodnotného života.

Dáda se narodila v 29 týdnu těhotenství. Po narození strávila v nemocnici ještě cca 3 měsíce a pak jsem si ji konečně odvezla domů a začalo nám kolečko vyšetření a rehabilitací. Po celou dobu života je Dáda ležící, nevidomá, má dětskou mozkovou obrnu, komunikuje jako dítě, které se učí mluvit, a tak Dádě rozumíme jen my nejbližší, ale jsme rádi, že se aspoň můžeme nějak domluvit.

Dcera má v posledních letech problémy s odvápněním kostí, je silně spastická – trpí tuhnutím a křečemi svalů v horních i dolních končetinách, a právě kvůli spasmu musí mít speciální vozík i s upravenou opěrkou hlavy. Někdy opravdu náročné dostat ji právě i z vozíku do auta. Když už mám tedy Dádu v aute, vydechnu a můžeme jet… Při jízdě autem mi bohužel občas zasahuje i do řízení, a tak pro nás cestování autem přestalo být bezpečné. 

Péče o dceru je náročná. Dáda potřebuje péči nejen přes den, ale i v noci, kdy jí několikrát otáčím. Někdy chce dcera otočit 2x, někdy i 10x.

2krát v týdnu Dáda navštěvuje stacionář a 2krát týdně k nám chodí charita, která mi pomůže dceru okoupat, případně vezme dcerku na vozíku na procházku a já si tak můžu alespoň hodinu odpočinout. Charita nám pomáhá i s péčí o moji maminku.

Auto využívám i na nákupy a cesty do lékárny, protože jen taková kupa plenek a podložek pro dva ležáky zabere půl auta.

Po dlouhém vybírání a navštívení několika autosalonů ohledně vhodného auta včetně speciální úpravy pro vozík jsme vybrali jediné možné auto na trhu, do kterého se vejde, jde o Volswagen Caddy Maxi 1,5 TSI. Bohužel je však pro nás bez pomoci s financováním nedostupné, proto vás žádám o pomoc. 

Sbírku již podpořilo 275 dárců

„Držím palce 👍“
150 Kč — Fanda před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„At je s vámi Bůh! “
1 000 Kč — Kamca před 2 lety

„Ať vám autíčko dobře slouží “
252 Kč — Cabadaj před 2 lety

10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety