Auto pro Míšu

Třebíč / Sbírku organizuje Rotary klub Třebíč, z.s.

{}
0 %

Auto pro Míšu

Vybráno 384 512 Kč z 380 000 Kč
Zbývá -597 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 06. února 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Michalovi je 39 let. S rodiči a dvěma sourozenci vyrůstal v Hrotovicích u Třebíče, kde se mu v 6 letech stal úraz - popálení elektrickým proudem.

Michal upadl do šoku a jen díky okamžité první pomoci přežil. Přišel o pravou ruku, zkrácení šlach na levé ruce a o všechny prsty na pravé noze, na levé noze zkrácené šlachy prstů. Po roce hospitalizace v Brně následovaly další operace, plastiky. Ale nevzdal to.

I přes těžké postižení vystudoval obchodní školu v Brně. Dnes provozuje spolek pro handicapované Míša&Míša. Má obrovský tvůrčí talent. Vytváří keramické lampičky, maluje obrazy.

Osobní automobil s možností upraveného řízení Michalovi výrazně ulehčí při provozování spolku Míša&Míša, kde jsou zaměstnaní další handicapovaní.

Michal už osm let bydlí v Třebíči. Vloni si udělal řidičský průkaz, ale finanční prostředky mu nestačí na pořízení automobilu, který potřebuje k tomu, aby se i přes svůj hendikep mohl starat o chod spolku, pro který potřebuje dopravovat výrobky na trhy, převážet hlínu a keramiku atd.

V obchůdku prodávají keramiku, kterou sami vyrábí a obrazy. Doplňkovým prodejem je obnošené oblečení, které darují občané. Z vydělaných peněz platí nájem, část mezd, sociální, zdravotní, pojištění, materiál na výrobu keramiky.

Předsedkyně spolku Míša&Míša, Hana Nejedlá, říká: „Michal i přes velký handicap je moc šikovný. Náš spolek pořádá různé akce. Během roku jezdíme na trhy, jarmarky, je pro nás nezbytné auto. Spolek auto nemá. Nikdo jiný z handicapovaných, které zaměstnáváme, řidičský průkaz nemá.“

Pojďme společně ulehčit spolku tím, že mu k jeho činnosti darujeme automobil, upravený tak, že ho bude Michal moci řídit.

Další odkazy na FB stránky a články o spolku Míša&Míša:

Díky všem dárcům !!!

18. 02. 2022

Velice děkujeme všem 231 dárcům, kteří na sbírku AUTO PRO MÍŠU přispěli.  Všichni přispěvatelé svou účastí na sbírce dokázali, že nejsou lhostejní k problémům druhým, a výrazně pomohli handicapovaným.

Cílová částka sbírky byla 380 000,- Kč. K 6. únoru, kdy byla sbírka ukončena, bylo vybráno celkem  382 112,- Kč. Sbírku organizoval Rotary klub Třebíč, který sám  přispěl částkou 120 000,- Kč.

 Velice děkujeme i kolektivu Znesnáze21, jejichž dárcovská platforma umožnila snadné a rychlé založení sbírky.

 Za spolek MÍŠA MÍŠA děkuje předsedkyně Hana Nejedlá a  Michal Kalenda

Partneři sbírky 1

Rotary klub Třebíč

Organizátorem a finančním partnerem sbírky je Rotary klub Třebíč. Spolek násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 232 dárců

Sbírku již podpořil Rotary klub Třebíč částkou 120 000 Kč.

Rotary klub Třebíč každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 120 000 Kč.

2 400 Kč — znesnáze21 před 2 lety

„Fandím Vám, mnoho úspěchů“
2 112 Kč — Vladimír Peřina před 2 lety

1 138 Kč — Jitka před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Moc Vám to přeji! :)“
1 000 Kč — Gabriela Š. před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 000 Kč — Marcelko Matoušková, děkujeme ;) před 2 lety

„👍🥳👍“
777 Kč — 3Karasci před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

196 Kč — Anonymní dárce před 2 lety