Auto pro Maxíka

Benešov nad Ploučnicí / Sbírku organizuje Svitlana Mygalega

{}

Auto pro Maxíka

0 %

Vybráno 287 921 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -819 dnů
Sbírka byla ukončena 01. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka samoživitelka a starám se o mého syna Maxima, kterému je 12 let a trpí dětskou mozkovou obrnou. Když byly Maxíkovi čtyři měsíce, všimla jsem si, že se nepohybuje adekvátně ke svému věku. Ihned jsem své obavy začala řešit s lékařem, a začal kolotoč, o kterém se nám bohužel ani nesnilo. Jedná se o vrozenou vývojovou vadu v našem případě s omezenou motorikou. Maxíkovi dělá největší problém chůze. Pohybuje se převážně po kolenou, a když se postaví na nohy má pokrčená kolena a tím pádem s pomocí ujde přibližně 200 metrů. V chůzi si je ale velmi nejistý na delší úseky využíváme speciální vozík. Ten nám velmi usnadňuje pohyb. Maxík bohužel nemluví a je plně závislý na mně.

S nemocí se pojí časté návštěvy lékařů, rehabilitací, lázní a podobně.

K pořízení automobilu, který v Maxíkově stavu potřebujeme a do kterého by se nám vešel i Maxíkův vozík nám chybí částka 200 000 Kč.

Máme zažádáno o příspěvek na pořízení motorového vozidla, který doufáme, že dostaneme. Pokud by to tak nebylo, budeme muset zbylou částku do celkové ceny automobilu, která činí 400 000 Kč, dofinancovat sami.

I přes svůj handicap navštěvuje Maxík základní speciální školu, kde se mu moc líbí, a je tam rád.

V nedávné době jsme absolvovali operaci Achillových šlach, která by měla pomoci synovi zvládat lépe chůzi a o kousek ho posunout k samostatnosti. V pohybu nám taky hodně pomáhá tříkolka.

Péče o každé dítě je náročná, jak po stránce finanční, fyzické a v neposlední řadě i psychické. Troufám si říct, že u nemocných dětí to platí dvojnásob. I když mám někdy pocit, že už nemohu dál a dochází mi síla, podívám se Maxíkovi do oči, a vím že pro něj musím být silná. Pokud se rozhodnete přispět nám jakoukoliv částkou předem všem nesmírně děkujeme, posunete nás tak k větší svobodě.

Dobrý večer

07. 01. 2022

Tímto bych všem, kteří se finančně podíleli na sbírce na auto pro Maxika a cílovou částku se podařilo vybrat ještě před ukončením sbírky, chtěla velice poděkovat.

Díky Vaší pomoci, tak mohu pořídit auto, se kterým pro nás budou cesty k lékařům, na rehabilitace, do lázní, ale také na výlety, které syn miluje, jednodušší.

Do této doby jsem musela mechanický vozík skládat a vždy mu sundat kola, aby se mi vešel do kufru. 

V případě, že by se vybrala během zbývajících dní do ukončení sbírky ještě vyšší částka, bude použita na doplatek nové, speciálně upravené, autosedačky.

Ještě jednou všem mooooooc děkuji.🥰🥰🥰❤️

Dobrý večer

06. 01. 2022

Z celého ❤️ Monohokrat každému z vás děkujeme za Vaši ochotu pomoc, velmi si toho vážíme 🥰🥰🥰

Sbírku již podpořilo 471 dárců

5 000 Kč — David Sváček před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„❤️❤️❤️“
1 500 Kč — L.M před 2 lety

„🍀🍀🍀❤️“
1 221 Kč — Iva před 2 lety

1 000 Kč — Veselý Petr před 2 lety

373 Kč — David před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

990 Kč — Marek M před 2 lety

252 Kč — Erika před 2 lety