Auto pro českého reprezentanta v para-lukostřelbě Tomáše

Kopřivnice / Sbírku organizuje Tomáš Vrzal

{}

Auto pro českého reprezentanta v para-lukostřelbě Tomáše

0 %

Vybráno 124 501 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -643 dnů
Sbírka byla ukončena 12. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Cyklistika byla mým největším koníčkem, ale jednoho podzimního dne se mi stala osudnou. Jmenuji se Tomáš a je mi 47 let. Od mládí mě životem provázel sport. Před necelými devíti lety mne při tréninku na kole srazila řidička, která mi nedala přednost na hlavní silnici.

Obrat o 180 stupňů

V tento den se můj život obrátil o sto osmdesát stupňů. Následovala trnitá cesta provázená pobytem v různých nemocnicích a rehabilitačních centrech, než jsem definitivně skončil na invalidním vozíku a psychicky na úplném dně. Většinu času jsem trávil sám ve svém bytě, rodinu nemám.

Občas mne ale přátelé vzali někam na výlet, abych se nezbláznil...

Paralukostřelba mi zachránila život

Snažil jsem se dlouho začlenit do normálního života, ale moc se mi to nedařilo. Před třemi lety jsem ale začal s paralukostřelbou. Tento sport mne zcela okouzlil a dal mi nový smysl do života. Šlo mi to. Po několika měsících mi byla nabídnuta reprezentační smlouva, a to byl obrovský impuls začít na sobě ještě více pracovat a jít si za svým snem. 

Momentálně se připravuji na ME v paralukostřelbě. V minulém roce jsem se stal Mistrem ČR a letos v únoru jsem obsadil 9. místo na MS. To vše by nebylo bez pomoci mých přátel.

Jsem však stále odkázaný na pomoc druhých, ať už se jedná o přepravu k lékaři, rehabilitace, vyšetření, tréninky, soustředění a na závody. Je velmi náročné vše časově zorganizovat s lidmi, kteří mi jsou nápomocni, snaží se mě pochopit a dopravit tam, kde je potřeba. 

Jak sbírka pomůže?

Život na invalidním vozíku sebou nese mnoho úskalí a omezení. Automobil je pro nás, vozíčkáře, jednou z nejdůležitějších věcí a cestou k větší soběstačnosti.

Díky automobilu by se můj život zásadně změnil: kdykoliv bych si mohl sám zajet na nákup, k lékaři, rehabilitaci, závody nebo jen tak na návštěvu k mamince. Ovšem, koupit auto, na které bych se mohl spolehnout, je pro mne finančně zcela nedostupné. Auto potřebuje pojmout invalidní vozík, luky, osobní zavazadla, elektropohon k vozíku…

I přes tuto nelehkou situaci jsem na život přece jen nezanevřel.

Dovolte mi proto požádat vás o pomoc. Za každý příspěvek a pomoc vám jsem neuvěřitelně od srdce vděčný.

Tomáš Vrzal 

Díky Vám všem !!!

15. 09. 2022

Z celého srdce bych chtěl poděkovat všem, kteří jste mne finančně podpořili a pomohli mi tak splnit si sen v podobě speciálně upraveného automobilu 🚙🚙🚙.  Díky vám úžasným lidem se můj život výrazně změní, stanu se více soběstačnější a svobodnější🧑🏻‍🦽🧑🏻‍🦽🧑🏻‍🦽. 

Děkuji s úctou 

Tomáš

Sbírku již podpořilo 70 dárců

„Tomi,je tak dál. Držím palec.“
2 400 Kč — Leník před 2 lety

1 000 Kč — Pavel 708 před 2 lety

„Aspon neco. At auto slouzi. Nekdy na zavodech.“
1 000 Kč — Zdenek Mejzlik před 2 lety

„Ať ti dělá lukostřelba nadále radost.“
20 000 Kč — David Špinar před 2 lety

1 000 Kč — Vladimír Doupovec před 2 lety

„Doufám, že se to povede“
1 221 Kč — Tomáš Růžička před 2 lety

252 Kč — Pavelková Jana před 2 lety

1 300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Pevné zdraví a mnoho dalších sportovních úspěchů“
3 500 Kč — Valaští bajkeři Rožnov pod Radhoštěm před 2 lety