Auto na Cestu do světa

Děčín a okolí / Sbírku organizuje Cesta do světa, pobočný spolek Slunečnice, z.s.

{}

Auto na Cestu do světa

0 %

Vybráno 34 923 Kč z 248 832 Kč
Zbývá -1118 dnů
Sbírka byla ukončena 25. května 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Lidé s postižením jsou přirozenou a hodnotnou součástí naší společnosti. Jsme spolek Slunečnice a pomáháme lidem s postižením začlenit se do běžného života. S vaší pomocí chceme dělat naši práci o něco lépe a bezpečněji!

Dlouhodobě potřebujeme pro terénní práci s klienty osobní automobil, kterým by naše asistentky dojížděly za klienty do jejich domovů.

V rámci terénní sociální služby se lidé s postižením nejlépe naučí samostatnosti, asistentky povedou klienta tak, aby se naučil ve svém domácím prostředí pečovat o domácnost, obsluhovat spotřebiče, docházet na úřad, na nákup, orientovat se ve městě, jezdit MHD.

Protože část našich klientů žije v obcích v okolí Děčína, a protože chceme pracovnicím zajistit časově dostupný způsob dopravy (a v dnešní covidové době i bezpečný zdravotně), potřebujeme pořídit osobní automobil, kterým by se pracovnice mohly na službách přepravovat. Současně by jej organizace využila i k převozu vybavení v rámci aktivit, které realizujeme v průběhu roku a k přesunu menších skupin klientů.

V tuto chvíli vybavení přepravujeme našimi soukromými automobily, ale klienty jimi z bezpečnostních důvodů přepravovat nelze. Bohužel, auto si z dostupných dotací pořídit nemůžeme. Jako většina neziskovek jsme financováni státem, samosprávami a dary firem a obyčejných lidí. Běžné dotace Krajského úřadu, Města Děčín a ministerstev mají zastropovaný limit investičních nákladů, za něž můžeme pořizovat hmotné vybavení, částkou 40.000 Kč. Za to se auto skutečně pořídit nedá :-).

Nepotřebujeme „Superba“, stačí nám obyčejné auto, klidně i z bazaru, pokud bude bezpečné a spolehlivé. Vždyť bude vozit naše zaměstnance a klienty.

Slunečnice, z.s.

Slunečnice pomáhá lidem s mentálním a zdravotním postižením již od roku 1998. Bojuje za integraci osob s postižením do běžného života a pomáhá jim při zajišťování důstojných podmínek. Základním kamenem celé organizace je provoz Cesta do světa, které nabízí sociální rehabilitace a sociální terapeutické dílny. 

Služby ročně využívá okolo 70 osob s postižením z Děčína a okolí. Kromě stálých pracovníků se o spokojenost členů stará i skupina dobrovolníků. Samotný základ dobrovolnického týmu tvoří studenti středních škol, kde Slunečnice každoročně pořádá vzdělávací besedy. Dobrovolníci pomáhají především s volnočasovými aktivitami a působí v programu Dobré odpoledne, kde tráví čas jako společník člověka s postižením. Mimo jiné připravují také kulturní a veřejné akce.


Cesta do světa má nové auto!

21. 08. 2023

V pátek 11.8.2023 byl pracovníkům sociální služby Sociální rehabilitace v Cestě do světa, p.s. Slunečnice předán osobní automobil pro zajištění terénní formy služby. Automobil je plug-in hybrid, který splňuje ekologické nároky výzvy č.101 Integrovaného regionálního operačního programu, který na jeho pořízení investoval 90 % nákladů. Zbývajících 10 % a úhradu dalších nezbytných nákladů (např. pojištění automobilu) poskytla Nadace ČEZ – Oranžové kolo 2021 a veřejná sbírka Nadačního fondu pomoci & znesnáze21.

           „Jsme moc rádi, že se podařilo automobil pořídit“, pochvaluje si zástupkyně vedoucí služeb, Martina Kramerová. „Z běžných dotací jsme na něj nedosáhli a když potřebujeme zajistit trénink samostatnosti a sebeobsluhy v domácnostech klientů, jsme závislí na veřejné dopravě, což významně prodlužuje čas poskytování služby a omezuje počet klientů, kterým se můžeme v jednom dni věnovat, zejména v případě klientů, kteří žijí v okrajových částech města nebo v okolních obcích“, vysvětluje Martina Kramerová.

           Vedoucí služeb, Markéta Předotová, ji doplňuje: „Pořídili jsme PEUGEOT 308 ACTIVE PACK HYBRID 180 e-EAT8 s plug-in hybridním motorem a naše pracovnice budou muset v nejbližších dnech projít profesním školením, protože i pro nás je tenhle typ auta novinka a potřebujeme, aby se děvčata při cestách za klienty cítila bezpečně.“

           Po zaškolení zaměstnanců sociální služby začne být automobil plně v provozu od září 2023.

V Děčíně dne 11.8.2023

Šárka Ludmila Podrábská, ředitelka

Cesta do světa, pobočný spolek Slunečnice, z.s.

IČ 72068396

Hudečkova 664/1, Děčín 1

Tel.: 604 626 222

s.l.podrabska@seznam.cz


Na koupi auta již 117.874 Kč

08. 11. 2021

V průběhu roku se nám podařilo k výtěžku sbírky 34.923 Kč získat ještě 31.576 Kč od firmy Tech Data s.r.o. a 51.375 Kč od Nadace ČEZ. Celkem tak na koupi automobilu již máme 117.874 Kč. Aktuálně je v programu IROP OP REACT-EU ve výzvě č. 101 otevřeno dotační řízení na nákup sociálního automobilu, kam budeme podávat žádost o dotaci. Doufáme, že s částkou 117.874 Kč, kterou nyní máme na spolufinancování, na dotaci bez problémů dosáhneme. Všem ještě jednou děkujeme a jakmile budeme vědět výsledky dotačního řízení na IROP, budeme vás zase informovat.

PODĚKOVÁNÍ

14. 06. 2021

Děkujeme všem dárcům a podporovatelům, kteří nám drželi po celou dobu sbírky palce a posílali nám - i opakovaně - peníze na to, abychom mohli za našimi klienty vyrazit do jejich domovů.

V tuto chvíli je sbírka uzavřená, ale my se nevzdáváme našeho snu na auto a budeme ještě oslovovat firmy v Děčíně, zda nám pomohou dosáhnout cílové částky a automobil pořídit. Jak se nám to podaří, vám zase dáme vědět :-).

Partneři sbírky 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Milionář - Simona Kijonková

Patronem sbírky je podnikatelka Simona Kijonková.

Sbírku již podpořilo 42 dárců

„Ať vám auto hezky jezdí ....“
2 000 Kč — Dana Svobodová před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Zuzka a Terka před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji hodně radosti při cestování 😉“
777 Kč — Lucka před 3 lety

1 000 Kč — Lukáš Vrabec před 3 lety

„Ať se Vám sny plní!“
1 500 Kč — Yveta Pavlusová před 3 lety

„💚“
373 Kč — Kristýna Titěrová před 3 lety

„Přeji hodně najetých kilometrů.“
200 Kč — Milada Andrejkovič před 3 lety

373 Kč — Eliška před 3 lety