Ať je Míša znovu nezávislá!

Plzeň / Sbírku organizuje Michaela Macnerová

{}
0 %

Ať je Míša znovu nezávislá!

Vybráno 64 326 Kč z 160 000 Kč
Zbývá 54 dnů
40 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. července 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michaela a jsem 50letá maminka a manželka. Mám poranění míchy po vrozené vadě – rozštěp páteře TH10. S tím souvisí i inkontinence a ochrnutí těla od pasu dolů. Trpím spasmy dolních končetin, těžkou skoliózu páteře, která se projevuje mimo jiné i obtížným dýcháním. S rodinou – 15letou dcerou a 25letým studujícím synem žijeme v Plzni. Manžel je také tělesně postižený a denně dojíždí vlakem 45 km do zaměstnání.

V souvislosti s ovládáním mechanického vozíku a častým přesedáním (např. na postel, na toaletu, do vany atd.) se mi rozvinul na obou zápěstích zánět karpálních tunelů. Ten lze sice řešit operací, nicméně takový zákrok pro mě znamená další zátěž v podobě dlouhé rekonvalescence a závislost na cizí pomoci. Navíc to neřeší přetížení celého pohybového aparátu horních končetin, včetně páteře. Z tohoto důvodu nejsem schopna chodit do práce. Péče o domácnost je též na mě, včetně vaření atd.

Na elektrický vozík dle vyjádření zdravotní pojišťovny nemám nárok.

Jakákoliv cesta mimo byt je pro mě i pro mou rodinu náročná. Nevydržím sama dlouho jet na vozíku. Manžel mě vozit nemůže pro jeho vlastní tělesnou vadu. Cesta k lékaři, na nákup, zkrátka kamkoliv se stává pro mě noční můrou.

Jak sbírka pomůže?

Přídavný elektropohon by z výše uvedených důvodů velice usnadnil můj život, zpřístupnil by mi nejen standardní pochůzky kolem bydliště, ale umožnilo by mi navštěvovat kulturní, sportovní a společenské akce a vůbec se začlenit do společnosti a nemít pocit bezmoci. Podstatně by zvýšil mou kvalitu života a ulehčila bych tím i své rodině a přátelům, na kterých jsem dosud závislá. Byla bych rázem samostatnější, zažila bych pocit svobody a nezávislosti.

Značnou část našich výdajů tvoří zdravotní pomůcky nehrazené zdravotní pojišťovnou. Nejsme příjemci sociálních dávek – nemáme na ně nárok. Proto jsem nucena oslovit různé nadace s prosbou o jejich finanční příspěvek a založit veřejnou sbírku.

Po důkladném zvážení všech alternativ a osobní zkoušce jsem se rozhodla pro elektrický přídavný pohon Triride SPECIAL LIGHT, který je kvalitní a dostatečně výkonný s dobrou kapacitou baterie, ale také dražší. Dokážu si ho snadno sama připnout k vozíku a technologie i způsob ovládání, kterými disponujeme mi pomohou ještě více šetřit namáhané ruce.

Velmi děkuji za jakoukoliv podporu a/nebo sdílení této sbírky.

Děkuji.

Sbírku již podpořilo 72 dárců

500 Kč — Anonymní dárce včera

777 Kč — Dana před týdnem

1 221 Kč — Luboš Kotěra před týdnem

„ahojky držíme palečky ať se částka brzy vybere“
500 Kč — Šárka Binderová před týdnem

„Od Bohdanky Makalové ze Strakonic“
777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji rychle vybranou celou částku a šířím dál ! “
2 112 Kč — Alena Rampichová před 2 týdny

5 000 Kč — J. před 3 týdny

500 Kč — Petra před 3 týdny

200 Kč — Anonymní dárce před měsícem