Asistence pro těžce postiženého syna Jendu

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Tomáš Švajda

{}

Asistence pro těžce postiženého syna Jendu

0 %

Vybráno 9 302 Kč z 40 000 Kč
Zbývá -748 dnů
Sbírka byla ukončena 01. července 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem (nevlastní) otec Jendy, chlapce narozeného s Angelmanovým syndromem. V praxi to znamená, že Jendova mentalita je na úrovni osmiměsíčního dítěte, i když je mu dnes již 22 let. Nechodí, nemluví, trpí epilepsií a skoliózou páteře.

Jenda je na nás plně závislý: musíme ho přebalovat, krmit, koupat atp. Je to tedy furt naše malé dítě.

Nyní je ale maminka Jendy po operaci břicha, a tak nemůže Jendu moc zvedat. Sama je ještě v rekonvalescenci. Máme sice doma stropní závěsný systém, ale když je Jenda mimo jeho dosah, fyzická manipulace je s ním náročná.

Já, jakožto živitel rodiny, musím chodit do práce, a tak nemohu být celý den k dispozici a při ruce. Do toho můj příjem není vysoký, a tak jsme se ocitli ve slepé uličce, jelikož nemáme finance na asistenční službu, kterou by teď náš Jenda vyžadoval.

Občas se nás někdo zeptá, proč Jendu nedáme do ústavu...ale to my rozhodně nechceme, dokud jenom trochu budeme moci, bude Jenda s námi. Jeho dva mladší bráškové jsou na něj zvyklí, občas s ním i pomohou a rádi s ním tráví čas, stejně tak jako my. Ze srdce ho milujeme a pečujeme o něj.

Možná to vypadá, že dáváme Jendovi hodně. Ale je to právě on, kdo toho dává do života tolik nám.

Chceme poprosit všechny hodné lidi o pomoc s financováním osobní asistence, aby s námi Jenda mohl dál žít v poklidném rodinném prostředí. Asistentka nás vyjde na 8 000,- měsíčně, potřebovali bychom ji na 6 měsíců.

Moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 15 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Angelmani si musí pomáhat❤️“
373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Marika před 2 lety

500 Kč — Pavlína Strejčková před 2 lety

„Hodně sil “
1 000 Kč — Jiřina Kuchařová před 2 lety