#AniJednejWięcej. Solidarita s rodinou Polky Agnieszky

Česká republika, Polsko / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

#AniJednejWięcej. Solidarita s rodinou Polky Agnieszky

0 %

Vybráno 0 Kč z 121 000 Kč
Zbývá -827 dnů
Sbírka byla ukončena 15. března 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Už ani jedna! Ani Jednej Więcej!

Příběh 37leté Agnieszky z Polska šokoval. Žena, která čekala dvojčata, musela pod srdcem nosit 7 dní plod svého mrtvého dítěte. Sama o měsíc později také zemřela. Ačkoliv okolnosti úmrtí Agnieszky jsou stále předmětem šetření, rodina její smrt přisuzuje přísnému polskému zákonu, který omezuje případy, kdy je v zemi možné provést potrat. Agnieszčin případ sem nespadal…

Agnieszka se průběhu prvního trimestru necítila dobře. 21. prosince se s bolestmi vydala do nemocnice. Lékaři jí odbyli s tím, že je to v jejím stavu, kdy čeká dvojčata, běžné. Krátce nato zemřel první plod. Místo toho, aby Agnieszka podstoupila okamžitě operaci, musela čekat až samovolně ustanou i životní funkce druhého plodu. Na sál se dostala až 2 dny poté, co se tak stalo. Její zdravotní stav se následně velmi zhoršoval.

25. ledna 2022 Agnieszka zemřela. Zůstaly po ní 3 děti. Případ není v zemi, která má přísný protipotratový zákon, bohužel ojedinělý.

Sbírkou chceme vyjádřit solidaritu pozůstalé rodině a vyslat do Polska vzkaz: Není nám lhostejné, co se v sousední zemi děje. Je třeba respektovat práva a zdraví VŠECH žen.

V Polsku je denně velké množství žen, které mají vážné důvody, proč podstoupit potrat, ale nemají k němu přístup. Jejich jedinou možností se tak stává odcestování do zahraničí, kde je jim legální a bezpečný potrat umožněn. Česko není výjimkou. I v tuzemsku tak působí organizace, na které se Polky mohou obrátit.

Společně vyjadřujeme této záchranné síti podporu. Finanční prostředky již umožnily a nadále umožňovat budou cestu k svobodnému rozhodnutí každé ženy.

Partneři sbírky 1

NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33. Organizace násobí příspěvky zlatým řezem.

Sbírku již podpořilo 19 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Kristyna před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Není nám / mi to jedno!“
252 Kč — Lucie před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety