Abychom mohli pečovat o naši milovanou mamku

Liberecký kraj, Frýdlant v Čechách / Sbírku organizuje Ladislav Kytka

{}

Abychom mohli pečovat o naši milovanou mamku

0 %

Vybráno 75 050 Kč z 47 000 Kč
Zbývá -1175 dnů
Sbírka byla ukončena 31. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Ladislav Kytka a spolu s manželkou Martou a synem Adamem žijeme ve Frýdlantu v Čechách. Manželka je těžce nemocná, má spinální svalovou atrofii. Bohužel se letos její zdravotní stav velmi zhoršil. Naše rodina ale bojuje dál a s vaší pomocí bychom rádi vybrali zbývající částku na zdvihací plošinu, která nám péči usnadní.

Loňské jaro bylo pro manželku osudným, neboť jí nemoc zasáhla plíce. Byla opakovaně několikrát po sobě hospitalizovaná v nemocnici. Již nám nedávali nijak valnou šanci na uspokojivé léčení.

Naskytla se nám však šance v Chronicare Nymburk, kde Marta podstoupila tracheostomii a lékaři ji napojili na domácí umělou plicní ventilaci. Díky péči se začala velmi zlepšovat, pak přišla další rána…

Martu zasáhla těžká mozková mrtvička, po které zůstala ochrnutá na levou polovinu těla. Ale ani tak to nikdo z nás nevzdal a nyní je naše milovaná maminka s námi doma.

Opustil jsem zaměstnání a zůstal jsem s manželkou doma, abych se o ni mohl starat. Bydlíme v prvním patře bez výtahu. V naší lokalitě se mi nepodařilo sehnat jiné bydlení, proto jsem podal žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku – svislou zdvihací plošinu.

Naší žádosti vyhověli kladně a přiznali nám příspěvek ve výši 400 000 Kč. Celková částka je však o necelých 50 tisíc korun vyšší.

Žijeme pouze z manželčina invalidního důchodu a příspěvku na péči. Veškeré naše úspory již padly na úpravu bytu a vybudování podesty pro zdvihací plošinu. Proto Vás tímto prosím o jakoukoliv možnou finanční podporu.

Díky za Vaši podporu!

01. 04. 2021

Všem dárcům veliké díky,

tímto Vám všem mnohokrát děkujeme za vaší finanční podporu, jsme velice překvapeni z výše vybrané částky. Jak jsem již psal: z vybraných peněz nad potřebnou částku bude zaplacena oprava elektrického invalidního vozíku a kyslíkový rozvod po celé domácnosti pro usnadnění pohybu manželce bez nutnosti tahání hadiček za sebou.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme Kytkovi.

Poděkování

29. 03. 2021

Vážení,

rád bych touto cestou poděkoval všem kamarádům, známým i neznámým ale také anonymním dárcům, kteří jste již podpořili, nebo ještě podpoříte svými finančními dary naší sbírku.

Věnovali jste nám už více, než jsme nutně potřebovali a za peníze vybrané nad potřebnou částku zrepasujeme elektrický invalidní vozík a nainstalujeme kompletní rozvod kyslíku po celém bytě a manželka tak nemusela za sebou tahat hadičky. Takto si přejede a napojí se v místě kde potřebuje.

Vám všem ještě jednou veliké díky.

Kytkovi

Sbírku již podpořilo 112 dárců

„Držím Vám moc palce, at je lépe.“
373 Kč — Michaela před 3 lety

„Hodně sil Láďo. “
1 000 Kč — Markéta Kampan před 3 lety

9 208 Kč — Markéta Jandová před 3 lety

„Milá Martičko, pro mě je to povinnost darovat. Tak se přidávám“
200 Kč — Zrubinho před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Zdravíme z Krásného Lesa a přejeme hodně zdraví a sil 🍀“
500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přejeme brzké uzdravení.“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

481 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Kytičko naše držte se Lucie “
1 220 Kč — Anonymní dárce před 3 lety