Aby mohla Šošanka sama znovu objevovat svět

Praha / Sbírku organizuje Alena Černá zc.liame@avonabru.anela

{}
0 %

Aby mohla Šošanka sama znovu objevovat svět

Vybráno 341 087 Kč z 1 000 000 Kč
Zbývá 65 dnů
34 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

English version and instruction for foreigner donators: please, choose a currency EUR, donate by using QR CODE or bank account transactions. Do not use donating by credit card!

Byla jsem přesvědčená, že se do pár vteřin rozkašle a rozpláče. Namísto toho jsem pořád nemohla nahmatat pulz, neslyšela jsem tlukot jejího srdíčka,“ vzpomíná maminka malé Šošanky na den, kdy se nejmladší z jejích pěti dětí téměř utopilo.

Přestože byla holčička pod vodou skoro deset minut, díky dlouhé resuscitaci (cca 1,5 hodiny), a několika týdnům strávených na JIP, přežila. Od narození energická a věčně veselá Šošanka je však nyní naprosto odkázána na pomoc rodiny.

Šošana (hebrejsky lilie) měla už od narození neuvěřitelnou výdrž a sílu. Byť nejmladší ze všech sourozenců, uměla nejdříve lézt, sednout si, chodit, a dokonce i jako první mluvila. Díky své veselé povaze si malá princezna vysloužila přezdívku „Smíšek“. Kromě legrácek svou energii vkládala také do dobrodružství. „Její chuť objevovat okolní svět jsem cítila už tehdy, když jsem ji kolébala v náručí,“ dodává maminka. Bohužel na jaře 2019 Šošanka při nešťastné nehodě spadla do zahradního jezírka a pod vodou uvízla na několik minut.

Jakmile jsem mého andílka uviděla na hladině obličejem dolů, popadla jsem ho a okamžitě začala resuscitovat. Po příjezdu záchranářů jsem ztratila pojem o čase. Procitla jsem až v nemocnici, kde jsem se ustavičně modlila, aby ji Bůh vrátil zase zpátky mezi nás,“ popisuje osudný den maminka.

To se nakonec díky maximálnímu nasazení více než desetičlenného týmu lékařů a sester podařilo. Bohužel, důsledkem poškození mozku hypoxií (=nedostatkem kyslíku), zůstaly Šošance vážné následky. Ze začátku například bylo nutné neustále odsávat hlen z krku. Bylo totiž důležité, aby se nedostala žádná přebytečná tekutina do dýchacích cest.

Dnes už „Šušu“ polyká sama a odsávačku nepotřebuje. „Dokonce se už zase dokáže usmát,“ doplňuje maminka. Holčička je však stále odkázána na žaludeční sondu, skrze kterou konzumuje tekutou stravu.

Dalším následkem nehody jsou také četné a nechtěné stahy svalů. Jakýkoli pohyb končetin proto Šošanku ještě donedávna bolel.

Díky hodinám Bobathova i Vojtova cvičení, orofaciální stimulace, hipoterapie a dalších typů léčby téměř ustoupily i nechtěné svalové stahy, kvůli kterým bylo i pokrčení kolínka extrémně bolestivé. Dnes už také umí otočit hlavičkou, udrží volně i prstíky v pootevřené dlani…

Aby se její stav mohl i nadále zlepšovat, potřebuje Šušu pravidelně absolvovat intenzivní komplexní terapie, které jsou jediným klíčem k znovuobnovení pohybových funkcí. Protože je pojišťovny proplácí pouze z malé části nebo vůbec, pro sedmičlennou rodinu jde takřka o existenční otázku. 

Peníze ze sbírky pokryjí roční intenzivní terapie na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze, které by jinak Šušu absolvovat nikdy nemohla. 

 

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 233 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před 6 hodinami

392 Kč — Anonymous před 7 hodinami

945 Kč — Anonymní dárce před 8 hodinami

„רפואה שלמה“
200 Kč — Anonymní dárce před 11 hodinami

784 Kč — Sarah C před 13 hodinami

„רפואה שלמה בקרוב“
42 033 Kč — Anonymní dárce před 15 hodinami

„Thinking and praying for you and your family ❤️❤️❤️ may Shoshana have a complete and quick recovery!!!“
1 084 Kč — Bracha Rendler před 15 hodinami

373 Kč — Anonymní dárce před 17 hodinami

36 Kč — Anonymní dárce včera

544 Kč — Anonymní dárce včera

Další běžící sbírky

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit
53 %

Nevzdávám se! Ochrnutý záchranář se znovu učí chodit

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět
78 %

Pomozme nevidomé Aleně a její dcerce objevovat svět

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna
68 %

Když se auto rozbije. Pomoc pro samoživitelku a nemocného syna