Aby mohl Dominik vnímat pohyb nohou a sportovat

Ostrava / Sbírku organizuje Kateřina Moravcová zc.manzes@ak.avocvarom

{}
0 %

Aby mohl Dominik vnímat pohyb nohou a sportovat

Vybráno 121 486 Kč z 116 000 Kč
Zbývá -424 dnů
105 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 08. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Dominik je 13letý kluk, kterému mrtvice míchy obrátila celý jeho život vzhůru nohama.

Stalo se tak v dubnu 2020 bez varování a nečekaně na hřišti, kde si zrovna kopal do míče s kamarády. Při rychlém převozu sanitou již Domča dojel do nemocnice ochrnutý od krku dolů. Má za sebou 15 měsíců neskutečné dřiny, potu a intenzivního cvičení.

Dominikovým velkým cílem je znovu se začlenit do samostatného života a začít znovu sportovat. Domča je kvadruplegik, který se ovšem vymyká všem tabulkám, případům a studiím a jeho nohy nejsou tak zcela "mrtvé".

I když nyní nedokáže chodit, tak má v nohách zachované funkční svaly a nervy, které mu reagují na elektrostimulaci Walkaide. Tento přístroj bohužel nehradí zdravotní pojišťovna, a proto jej chceme zakoupit z výtěžku této sbírky.

Přístroj posílá Domčovi ty správné impulzy do mozku a on opět vnímá pohyb u svých nohou. A třeba jednoho dne, ten pohyb udělá právě Domča úplně sám... Nyní máme přístroj zapůjčen od jedné maminky na 2 měsíce. Pomůžete nám ho získat a tím pomoci Domčovi k jeho snu? Moc ze srdce děkujeme.

Díky Vám všem! Máme vybráno!

17. 09. 2021

Velmi si celá rodina vážíme za pomoc pro našeho Domču. Vaše štědré dary nám dovolí zakoupit neurostimulátor WalkAide. Nyní můžeme podporovat správné impulzy v dolních končetinách našeho syna a dát mu možnost opět vnímat a cítit své nohy. A věříme, že díky pravidelným neurorehabilitacím a používání tohoto přístroje Domča ten impulz do mozku a zpět jednou vydá on sám. Nikdy nepřestaneme věřit. A díky Vám jsme k tomu opět blíž.

Sbírku již podpořilo 33 dárců

4 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

121 Kč — Anonymní dárce před rokem

246 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Určitě to zvládneš :-) Moc Ti to přeji.“
3 000 Kč — Dana Večeřová před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať tě provází síla!“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

629 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem