3D tiskem proti viru

Praha / Sbírku organizuje Digibro

{}
0 %

3D tiskem proti viru

Vybráno 40 948 Kč z 531 441 Kč
Zbývá -1229 dnů
8 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. května 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Sháníme prostředky na nákup speciálních vláken (filament) pro tisk 3D masek, které ZDARMA rozdáváme příslušníkům IZS – hasičům, záchranářům, policistům, nemocnicím a dalším potřebným v prvním linii.

V tuto chvíli je naše produkce cca 200 masek za den, stále je to málo a rádi bychom výrobu rozšířili a pozvedli na další úroveň.Finance na materiál docházejí, naše odhodlání však ne.

Vybrané finance budeme postupně vyplácet. Není čas ztrácet čas! Nakoupí za ně primárně materiál pro výrobu a část peněz půjde na nákup dalších tiskáren.

Jsme parta lidí, které není lhostejná aktuální situace v ČR ohledně nákazy. V pátek 20. března se u nás zrodil nápad pomoci námi dostupnou technologií, kterou je 3D tisk. Vlastníme totiž 3D tiskárnu. Zpočátku jsme tiskli zakladače šikmého proužku pro šití roušek a po rozhovorech se členy IZS jsme se postupně pustili do tisku masek a hledaní jejich nejlepší alternativy.

Našli jsme design Technické fakulty ČZU v Praze, který se nám zalíbil a povedlo se nám vytisknout cca 6 masek za 24 hodin. Měli jsme pár námětů na změnu, a tak jsme jim zkusili napsat. Odepsali! Od té doby spolu komunikujeme a společně pracujeme na „vývoji“ této masky tím, že sdílíme zkušenosti z nošení.

Nejprve jsme začali rozšiřovat masky po okolí a postupně začal být zájem z různých koutů republiky. Nyní tiskneme na 27 tiskárnách, z toho jedna momentálně technicky stávkuje, sháníme tiskový materiál všude, kde je to možné, máme přispěvatele z řad sestřiček, doktorů, hasičů a dalších dobrovolníků.

 

Sbírka je určena primárně na filament který je používán jako tiskový materiál, v případě že bude ze sbírky nakoupena tiskárna bude po skončení výroby nabídnuta do aukce. Výtěžek z aukce bude následně věnován na charitativní konto které zvolí sami anonymní uživatelé prostřednictvím ankety na internetových stránkách www.3dtiskemprotiviru.cz.

 

 

Děkujeme, společně to zvládneme!

 

Napsali o nás:

https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/3d-tiskarny-masky-vyzva-20200325.html

Nakoupený filament

06. 06. 2020

2.5.2020 jsme z vybraných finančních prostředků ze sbírky nakoupili 50kg filamentu pro tisk masek.

Děkujeme všem, kteří přispěli a tím pomohli vybavit složky IZS a nemocnice maskami od nás.

6.6.2020 jsme z vybraných finančních prostředků ze sbírky nakoupili dalších 40 kg filamentu pro tisk masek, které nyní tiskneme do zásoby pro případ zvratu situace.

Děkujeme všem, kteří přispěli a tím pomohli vybavit složky IZS a nemocnice maskami od nás.

Sbírku již podpořilo 29 dárců

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

8 500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

350 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Vždycky spolu-vždy a navždy. Jsme bezva národ !!!“
500 Kč — Jitka Wudy před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety