100 postelí pro potřebné z Ukrajiny

Teplice / Sbírku organizuje Lucie Beyerová moc.liamg@ors111c

{}
0 %

100 postelí pro potřebné z Ukrajiny

Vybráno 65 652 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -238 dnů
66 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 15. dubna 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Doplnění 17.3.2021: Jste skvělí! Ani ne za 20 hodin jste vybrali skoro celou částku. Pomáhejte s námi prosím dál. Je potřeba zajistit ještě palandy a dětské postýlky a tak jsme navýšili i částku sbírky. Cena jedné palandy je 3 - 6 000 Kč a potřebujeme jich co nejvíce. Zajišťuji co nejnižší cenu. Matrace jsme sehnali zdarma, peřiny máme také za velmi nízké ceny. Čím víc vybereme, tím více budeme moci pomáhat i dále! Každá částka, kterou pošlete pomůže. Částka sbírky není limitovaná, můžete posílat i když bude vybráno 100%. Postarám se, aby peníze pomohly co nejvíce.

V ústeckém kraji působí již několik let skupina aktivních žen, které pomáhají kdykoliv je třeba. Spojily se pod názvem Platforma žen Ústeckého kraje a aktivně působí v regionu. Ne jinak je tomu i nyní, kdy je potřeba každá pomoc Ukrajině.

Ženy z Plaformy našly člověka, který nabídl 150 kusů obyčejných, ale potřebných postelí (bez matrací), které nabízí za náklady 370 Kč.

Má ale podmínku. Je nutné vzít všechny postele a zajistit distribuci lidem. O tu se my ženy Platformy postaráme. Postaráme se také o to, aby se postele dostaly k potřebným a vše zaevidujeme. Ostatně již 50 kusů je rozdáno a zbývá oněch 100 postelí, které jsou potřeba pro lidi, kteří měli to štěstí, že mají kde složit hlavu.

370 korun za jednu postel, to jsou dva obědy v restauraci, vstup do sauny a nebo třeba dvě lahve vína. Prosím vás, pomozte a darujte postel.

Matraci má už většina lidí, kteří mají to štěstí, že spaní ve sklepě v zimě, zvládli vyměnit za spaní kdekoliv pod bezpečnou střechou v Čechách. U mě doma jsme díky pomoci zvládli uložit tři děti do postelí a dva dospělé na matrace na zem.

Po všem co vypráví a vidím na videích z Ukrajiny, bych pro ně moc chtěla i postel. Jasně že jim ji zaplatím, ale potřebuji ještě pomoc vás, kteří se přidáte a pomůžete i ostatním. Pokud vám je tento způsob pomoci blízký, budu vám moc vděčná. Solidarita a pomoc je velkou psychickou podporou lidem, kteří nyní prožívají tak strašné chvíle, které nikdo nechce prožít.

Věřím, že se podaří peníze vybrat dříve než za měsíc, který je v tomto případě moc dlouhá doba.

Pokud by již v Ústeckém kraji nebylo postelí třeba, což si nemyslím, protože se denně registruje v Ústí nad Labem 800 až 1000 uprchlíků a další budou přijíždět, nabídneme postele zdarma dále. Postel je 90x200.

Ďakujem za všechny ty, kteří i díky vám budou moci spát jako lidé.

První palanda a 8 postelí má své majitele

18. 03. 2022

Dnes se rozvezlo prvních 8 postelí a namontovala se palanda v bytě, kde jsou tři děti a dvě maminky + babička.

Postele dnes dotal děda, babička, děti a maminky ze tří růžných měst.

Také se dovezlo dvou lůžko do bytu, který se chystá pro další členy rodiny, kteří jsou na cestě od paní, která se na nás dnes obrátila, že potřebuje postele.

Další paní čeká do pondělí, protože sklad, kde jsou postele je otevřený až v pondělí...Do té doby se na mě můžete obracet. Jsem na telefonu kdykoliv. 774321005. Stačí napsat sms i Ukrajinsky či rusky, počet postelí a kam je jich třeba.

Máme čas udělat seznam a domluvit čas převzetí.

25 % vybráno za 3 hodiny sbírky!

16. 03. 2022

Jste úžasní !!!

Děkujeme !!!

Sbírku již podpořilo 61 dárců

„Aspon jedna postel u vás, jinde zase něco jiného. Člověk neví,kam dřív posílat 😒“
373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

121 Kč — Jaroslav Kovanda před 8 měsíci

373 Kč — Khrystyna před 8 měsíci

2 112 Kč — Martin Pluskal před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

500 Kč — Jan Dušek před 9 měsíci

2 112 Kč — Milan Pekárek před 9 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci