Nadační fond Škoda auto pomáhá lidem v tíživé situaci

znesnáze21 spojila v letošním roce síly s charitativními sportovními výzvami, za kterými stojí platforma ŠKOFIT a Nadační fond ŠKODA AUTO, který tradičně převádí vysportované kilometry na peníze. Ty směřují na podporu sbírek potřebným z Mladoboleslavska, Rychnovska nebo Vrchlabska.

Nadační fond ŠKODA AUTO mimo příspěvky na konkrétní příběhy finančně podporuje i sociální poradenství, které znesnáze21 poskytuje. Nejúčinnější je motivovat člověka v tíživé životní situaci tak, aby si dokázal pomoct sám. Sociální pracovníci informují adepty na vytvoření sbírky o všech dostupných možnostech podpory a pomůžou také s vyřízením potřebné administrativy. Až v případech, kdy není nalezena alternativa, se přistupuje k vyhlášení sbírky.

Společným jmenovatelem sbírek je těžká životní situace, které nešlo předejít, jako je nemoc, hendikep, nehoda, živelná katastrofa, osobní tragédie nebo trestný čin. Objevuje se však také velké množství žádostí určených na pomůcky a rehabilitace, které hradí pojišťovna buď částečně, nebo vůbec.

Aktuálně pomáháme těmto příběhům

Postavme malou bojovnici Laurinku na nožičky!
90 %

Postavme malou bojovnici Laurinku na nožičky!

Malý hrdina Vojtíšek bude kráčet životem s vaší pomocí
89 %

Malý hrdina Vojtíšek bude kráčet životem s vaší pomocí

Ženy auta půjčují: sbírka pro lepší mobilitu žen v nesnázi
78 %

Ženy auta půjčují: sbírka pro lepší mobilitu žen v nesnázi

„Finance vysportované ve ŠKOFIT výzvě půjdou od letošního roku na podporu sbírek jednotlivců nebo neziskových organizací ze všech regionů ŠKODA AUTO, mezi něž patří Mladá Boleslav, Rychnov a Vrchlabí,“ říká Martin Hrdlička, člen správní rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO a ambasador projektů na podporu potřebným.

„Rádi bychom tak motivovali nejen potřebné, aby se nebáli říct si o pomoc, ale i dárce, kterým nejsou osudy lidí v jejich okolí lhostejné.“ Na každou sbírku nadační fond přispěje maximální částkou 30 000 Kč.

Jednou z podpořených je samoživitelka Kristýna z Mladé Boleslavi, které jsme společně pomohli zaplatit kauci v novém bydlení. 

Moc s Emmičkou všechny zdravíme z našeho nového domova. Děkuji vám za to, že se teď nemusíme obávat o naši budoucnost a čas od času tak můžeme strávit i nějaký ten moment jen radostí. Opravdu děkujeme všem, kteří nám přispěli a Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO za odhodlání říct si o pomoc!