Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Mělník / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Snadnější cestování pro autistu Tomáška

Vybraných 3 252 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -328 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Tomášek se narodil jako zdravé miminko. Veselý, hravý, šikovný kluk. V dvou letech po kontrolách u specialistů bylo jasné, že jeho vývoj není v pořádku.

Tomášek trpí chronickou motorickou poruchou, hypotonií, kloubní hypermobilitou. Je středně těžký atypický autista s lehkou až středně těžkou mentální retardací, trpí migrenózními bolestmi hlavy, ADHD.

Vzhledem k tomu mu byl přiznán 3. stupeň závislosti na péči. Při každodenních základních věcech musím Tomáškovi pomáhat, sám je nezvládá. Nemůže být ani na minutu sám, pokud není ve škole, kam dochází cca na 3 hodiny denně, potřebuje nepřetržitý dohled.

Nesnáší cestování hromadnou dopravou, dělá se mu špatně, zvrací, má migrény, dojíždění k doktorům nebo na pohotovost, pokud nečekaně onemocní, je problém.

Jak sbírka pomůže?

Vzhledem k tomu jsem požádala o přiznáním příspěvku na pořízení auta, která nám však byla zamítnuta. Rozhodla jsem se proto založit tuto sbírku, abych mu usnadnila utrpení při cestování. 

Jsem s Tomáškem sama, rodiče ani blízkou rodinu již nemáme. Nemohu si dovolit ani onemocnět, protože by se o syna neměl kdo postarat. Ale Tomášek je to nejlepší, co mě na tomhle světě potkalo. Dávno jsem se smířila s tím, že je takový, jaký je, to nezměním.

Vybranou použijeme na zakoupení auta.

Moc děkuji všem dárcům, který nám přispějí.

Tomášek a Lenka

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymný darca pred rokom