Senior taxi. K lékaři i na nákup

Zlín / Zbierku organizuje Skládanka,z.s. zc.manzes@61aknadalks

0 %

Senior taxi. K lékaři i na nákup

Vybraných 6 022 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -712 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 19. február 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Projekt „senior taxi“ pomáhá osobám nad 65 let a zdravotně tělesně postiženým. Služba zajišťuje dopravu po městě Zlín a okolních obcích. Klienti se mohou dopravit k lékaři, na poštu, za prací do chráněné dílny nebo třeba na úřady.

„Nápad se zřízením sociálního taxíku přišel na základě zkušeností s asistencí naší dlouholeté klientce Ivance, která pracovala v chráněné dílně, kam musela dojíždět veřejnou dopravou s doprovodem. Ivanka žije se svojí sedmdesátiletou maminkou, rodina si, vzhledem k příjmům, nemohla dovolit individuální dopravu. Často docházelo k situaci, kdy se Ivančin zdravotní stav v práci zhoršil a potřebovala odvézt zpět domů. Maminka se proto se mnou telefonicky spojila, abych Ivanku odvezl. Z toho potom vznikl nápad zajistit i dalším potřebným lidem, tj. zdravotně handicapovaným a seniorům, spolehlivou a levnou dopravu kamkoliv v regionu.“ Tak o službě hovoří zakladatel a předseda Skládanek František Šarišský

Aktuálně má služba okolo 30 klientů, kteří mají sníženou pohyblivost. Cena jízdného je výrazně zvýhodněna, aby byla dostupná všem. Na rozjezd jsme získali darem starší automobil Opel.

Teď před námi ale stojí výzva získat finance na nové auto, které bude uzpůsobeno přepravě starších méně pohyblivých osob.

Služba nabízí určitou formu svobody pohybu a nezávislosti, která se v kontextu věku a handicapu vytrácí. Zaujal vás tento projekt? Pokud vám nápad dává smysl, řekněte o něm svým přátelům.

O Skládance

Cílem Skládanky, z. s. je spojit zdravé občany s občany postiženými a pomoci lidem sociálně slabším. Dalším neméně důležitým úkolem je zapojit mentálně postižené občany do běžného života, rozvoj jemné i hrubé motoriky při práci v tzv. tvořivé dílně a jejich socializace.

Dobrovolnice Eva o spolku Skládanka

Tato iniciativa je velmi důležité, jedná se o zlínské seniory a hendikepované občany. Mnozí z nich se sdružují ve spolku Skádanka a obzvláště v dnešní době by jim jistě přišla pomoc v podobě Taxi pro seniory a hendikepované. Jde o rozvozy k lékaři a rehabilitačních center, na nákup nebo později i k příbuzným na návštěvu či do střediska, kde se lidé důchodového věku scházejí.

Někteří sice mají třeba automobil, ale můžou nastat chvíle, kdy jej třeba nebudou moci použít nebo se naskytne jiná překážka. A tady by nastoupilo tzv. Senior taxi, které zaskočí, když bude třeba i pravidelně.

Máme sice prozatím k dispozici staršího Oplíka Merivu, ale ten bohužel není prostorný a člověk na vozíku se do něj nevejde. Nehledě na to, že mu už pomalu dochází dech a máme obavy, že brzy nerozdýchá takový nápor práce. Proto jsme se obrátili na platformu www.znesnaze21.cz a požádali je o pomoc v založení sbírky na nový automobil, který by splňoval potřebná kritéria k převozu našich invalidních členů, a hlavně seniorů.

 

Poděkování

29. 03. 2021

„Nápad na pořízení sociálního taxíku přišel na základě zkušeností s asistencí naší dlouholeté klientce Ivance, která pracovala v chráněné dílně, kam musela dojíždět veřejnou dopravou s doprovodem. Ivanka žije sama se svou více než sedmdesátiletou maminkou, rodina si vzhledem k nízkým příjmům, nemohla dovolit individuální dopravu.  Často docházelo k situaci, kdy se Ivančin  zdravotní stav v práci  zhoršil a potřebovala odvést zpět domů. Maminka se proto se mnou  telefonicky spojila, abych Ivanku doprovodil domů. A tak vznikl  nápad  zajistit i dalším potřebným lidem, tj. zdravotně handicapovaným a  seniorům, spolehlivou a dostupnou dopravu kamkoliv v regionu.“ Tak o  nápadu hovoří jeho zakladatel a předseda Skládanky František Šarišský.

 

Vážení přátelé, děkujeme všem, kteří zatím projekt podpořili :-) Na měsíc duben, pokud nám to situace dovolí, plánujeme uspořádat jubilejní 10. ročník sociálního festivalu Skládanka, na kterém bychom rádi uvedli nový sociální taxík do provozu. A i vy můžete být našim partnerem a součástí projektu.

Děkujeme za spolek Skládanka,z.s 

František Šarišský předseda spolku Skládanka,z.s 

Zbierku dosiaľ podporili 13 darcov

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Fandím Vám “
373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

49 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — F. Š. pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„korunka ke korunce a výsledkem může být radost obdarovaných.Přidejte se lidičky ku pomoci.“
25 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 250 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

15 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu
18 %

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život
164 %

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život

Tatínek Aleš trpí nevyléčitelným nádorem. Podpořme jeho rodinu!
58 %

Tatínek Aleš trpí nevyléčitelným nádorem. Podpořme jeho rodinu!