Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Velká nad Veličkou / Zbierku organizuje Marcela Psíková zc.manzes@avokisp.alecram

{}
0 %

Podpořme Marka po všem, čím si prošel!

Vybraných 178 993 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -159 dní
60 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. jún 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Marek je můj přítel, který byl jako dítě týrán, jak fyzicky tak i psychicky. Kvůli rozsáhlosti přikládám video z YouTube, kde přítel vypráví celý příběh z dětství. 

Jako malý se Marek staral o mladší sestry. Místo školy, na kterou kvůli nezodpovědnému chování matky nemohl nastoupit, chodil do práce.

Po letech starání se o druhé, když už se snažil ze všeho vyhrabat přišly rány osudu v podobě zranění pravého kolene – přetržení předního křížového vazu, kdy kvůli pandemii covidu neproběhla správná léčba. Pandemie covidu mu také zapříčinila ztrátu zaměstnání. Pak přišlo další zranění a to vyhřeznutí 3 meziobratlových plotének. Jako by to nebylo málo i další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se jednalo o poranění levého kolene – opět přetrhnutý přední křížový vaz

V posledním roce podstoupil 2 operace levého kolene. 26. ledna ho čeká plastika pravého kolene. Navíc kvůli neustávající bolesti plotének zvažuje operativní postup léčby.

Nedávno přišel i o auto, a tím pádem i o možnost dojíždění na rehabilitace a jelikož v okolí není možné bez auta sehnat práci pro zdravého člověka natož pro fyzicky omezeného, přišel i o možnost dojíždění do práce. 

Jak sbírka pomůže?

Z nemocenské, kterou má 11 000 Kč sotva zaplatí nájem, a i když se mu snažím finančně pomáhat, tak taky nepocházím z bohatých poměrů. Výtěžek sbírky půjde na auto pro mého přítele. Po letech psychického nátlaku, bych mu chtěla alespoň touhle cestou pomoci. Nikdy po nikom nic nechtěl, vždy se všechno snažil utáhnout sám a neustále se staral o druhé, on byl vždy až na druhém místě. Tak bych mu chtěla ulevit alespoň takhle po psychické stránce, tím že bude mít spolehlivé auto, díky kterému nemusí mít nejistotu, že nesežene práci, protože se tam nebude mít, jak dostat a také jistotu, že se dostane na rehabilitace.

Pokud by mi někdo položil otázku, jestli si někdo, koho znám, zaslouží takovou pomoc, určitě bych řekla právě Marka.

Po všech těch letech teroru od jeho matky, si nezaslouží další rány života. Pojďme Marka společně podpořit a ukázat mu, že na to všechno není sám.

Děkuji.

Poděkování všem

17. 02. 2023

Všem mockrát děkujeme, za všechny příspěvky a za všechna slova podpory. Marka to opravdu zahřálo u srdce.

Ještě jednou mockrát děkujeme ❤️❤️❤️❤️

Zbierku dosiaľ podporili 372 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Hodně štěstí“
150 Kč — Týna pred 5 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Hodně štěstí ❤️“
252 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Držím všecky palce! Se špatným (ne)léčením přetržených vazů mám bohužel také zkušenost.“
1 973 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

130 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

5 500 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi