Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Praha, Brno / Zbierku organizuje Pavla Jenková moc.evilswodniw@avoknej

{}
0 %

Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Vybraných 97 480 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -1134 dní
162 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. apríl 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

„Mám roztroušenou sklerózu.“ Když mi kamarádka Lenka oznamovala, že je vážně nemocná, byla to pro mě velká rána. Vždycky mě inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

V poslední době se nemoc výrazně projevuje – Lenka se špatně pohybuje, zhoršila se jí jemná motorika a zrak, trpí obrovskou únavou avýpadky řeči, má problémy s orientací a pamětí. Kvůli silným bolestem užívá opiáty. Lenka má dlouhodobý vztah a má se tak o koho opřít, jenže s nemocí narůstají náklady na léčbu i každodenní potřeby.

Invalidní důchod, který Lenka od státu pobírá, je bohužel nepokryje. V nejbližší době potřebuje zajistit bezbariérové bydlení, rehabilitační pomůcky ale hlavně pravidelné fyzioterapie a léky. S pomocí sociální pracovnice teď bude žádat o příspěvek na péči, mobilitu a ZTP a bude hledat možnost zajištění pečovatelské služby.

Lence by ale pomohlo, kdyby měla peníze na nákup věcí,které akutně potřebuje a nemusela čekat na pomoc od státu, která nemusí dorazit nebo dorazí až za pár měsíců. Navíc se musí kvůli neúnosnému zvýšení nájmu hledat nové bydlení. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak si představte stěhování v nemocném těle Lenky.

Síla a naděje pro stejně nemocné

S Lenkou jsem se poznala na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty. Pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva apracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti.

V současné době, když to stav dovolí, učí Lenka čchi kung stejně nemocné. Dodává pacientům a pacientkám sílu a naději, učí je i relaxační techniky. Když nemá fyzické síly, dodává naději alespoň přes mail a sociální sítě. Založila si vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Díky všem, Pavla

Lenka nás potřebuje i nyní!

22. 10. 2021

Dobrý den, ahoj,

děkuju všem, kteří jste naposledy Lence pomohly - díky vašemu daru se ji usnadnil život a mohla si zakoupit nejen léky, ale i potřebnou péči a kompenzační pomůcky.

Korona však Lenku připravila o všechny možnosti, jak si přivydělat a je teď tedy odkázána na pomoc druhých a podporu státu, která na vše nestačí. Prosím, pojďme se znovu spojit a Lence pomoct.

Zde je odkaz na nově založenou sbírku: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pro-bojovnici-lenku-s-roztrousenou-sklerozou

Za sebe i Lenku moc děkuju,

Pavla

Lenka potřebuje znovu vaši pomoc 💛

21. 10. 2021

Před rokem a půl jsem pro Lenku uspořádala první sbírku, do které se vás zapojilo 206 a přispěli jste celkem 97 480 Kč. 💛 Díky vašim darům si Lenka mohla pořídit pro ni finančně nedostupné léky 💊, nejrůznější podpůrná cvičení, polohovací rošt, antidekubitní matraci, a i byt je pro ni teď bezpečnější díky dalším kompenzačním pomůckám pro hendikepované. Bohužel, Lenky onemocnění postupuje a nyní potřebuje další pomoc. 

🤝Pojďme se opět spojit a Lence usnadnit její boj s nemocí. Lenka mě vždy inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

Poslední rok tráví hlavně doma – kvůli snížené imunitě se musí chránit před nákazou korona virem, což ale ještě více prohloubilo některé zdravotní problémy, a navíc jí znemožnilo vykonávat práci, kterou si přivydělávala.

Novou sbírku najdete zde 👉 https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pro-bojovnici-lenku-s-roztrousenou-sklerozou

Moc vám za Lenku děkuji,

Pavla

Všechno nejlepší, Lenko!

24. 04. 2020

Lenka dneska slaví svoje narozeniny a já jsem moc ráda, že jsme ji společně mohli dát tenhle krásný dárek - 206 dárců a dárkyň se spojilo a přispělo celkem 97 480 Kč. Tedy o necelých 30 000 Kč více než jsme vůbec snili!

Děkuju Vám za sebe a děkuju Vám za Lenku. 

Jsem ráda, že jsme jí společně ukázali, že je tu spousta lidí, kteří za ní stojí! 

A pokud máte vedle sebe někoho, kdo Vaši pomoc potřebuje, tak neváhejte a využijte sbírkovou platformu Znesnáze21! Tímto děkuju všem, kteří se starají o její chod a pomáhají! Bez Vás bychom to nezvládli! 

Zbierku dosiaľ podporili 206 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Držím vám pěsti!“
100 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

700 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

399 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Leničko drž se!?“
500 Kč — Majka pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Stojíme za Natálkou
57 %

Stojíme za Natálkou

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině
91 %

Prodlužme společný čas Michalovi a jeho rodině

Operací v zahraničí zachráníme život dalším dětem
91 %

Operací v zahraničí zachráníme život dalším dětem