Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Praha, Brno / Organizer: Pavla Jenková moc.evilswodniw@avoknej

{}
0 %

Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Amount raised 97 480 Kč of 60 000 Kč goal
Left -1323 days
162 % z původního cíle
The campaign has ended 22. April 2020

Help by sharing

„Mám roztroušenou sklerózu.“ Když mi kamarádka Lenka oznamovala, že je vážně nemocná, byla to pro mě velká rána. Vždycky mě inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

V poslední době se nemoc výrazně projevuje – Lenka se špatně pohybuje, zhoršila se jí jemná motorika a zrak, trpí obrovskou únavou avýpadky řeči, má problémy s orientací a pamětí. Kvůli silným bolestem užívá opiáty. Lenka má dlouhodobý vztah a má se tak o koho opřít, jenže s nemocí narůstají náklady na léčbu i každodenní potřeby.

Invalidní důchod, který Lenka od státu pobírá, je bohužel nepokryje. V nejbližší době potřebuje zajistit bezbariérové bydlení, rehabilitační pomůcky ale hlavně pravidelné fyzioterapie a léky. S pomocí sociální pracovnice teď bude žádat o příspěvek na péči, mobilitu a ZTP a bude hledat možnost zajištění pečovatelské služby.

Lence by ale pomohlo, kdyby měla peníze na nákup věcí,které akutně potřebuje a nemusela čekat na pomoc od státu, která nemusí dorazit nebo dorazí až za pár měsíců. Navíc se musí kvůli neúnosnému zvýšení nájmu hledat nové bydlení. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak si představte stěhování v nemocném těle Lenky.

Síla a naděje pro stejně nemocné

S Lenkou jsem se poznala na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty. Pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva apracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti.

V současné době, když to stav dovolí, učí Lenka čchi kung stejně nemocné. Dodává pacientům a pacientkám sílu a naději, učí je i relaxační techniky. Když nemá fyzické síly, dodává naději alespoň přes mail a sociální sítě. Založila si vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Díky všem, Pavla

Lenka nás potřebuje i nyní!

22. 10. 2021

Dobrý den, ahoj,

děkuju všem, kteří jste naposledy Lence pomohly - díky vašemu daru se ji usnadnil život a mohla si zakoupit nejen léky, ale i potřebnou péči a kompenzační pomůcky.

Korona však Lenku připravila o všechny možnosti, jak si přivydělat a je teď tedy odkázána na pomoc druhých a podporu státu, která na vše nestačí. Prosím, pojďme se znovu spojit a Lence pomoct.

Zde je odkaz na nově založenou sbírku: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pro-bojovnici-lenku-s-roztrousenou-sklerozou

Za sebe i Lenku moc děkuju,

Pavla

Lenka potřebuje znovu vaši pomoc 💛

21. 10. 2021

Před rokem a půl jsem pro Lenku uspořádala první sbírku, do které se vás zapojilo 206 a přispěli jste celkem 97 480 Kč. 💛 Díky vašim darům si Lenka mohla pořídit pro ni finančně nedostupné léky 💊, nejrůznější podpůrná cvičení, polohovací rošt, antidekubitní matraci, a i byt je pro ni teď bezpečnější díky dalším kompenzačním pomůckám pro hendikepované. Bohužel, Lenky onemocnění postupuje a nyní potřebuje další pomoc. 

🤝Pojďme se opět spojit a Lence usnadnit její boj s nemocí. Lenka mě vždy inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

Poslední rok tráví hlavně doma – kvůli snížené imunitě se musí chránit před nákazou korona virem, což ale ještě více prohloubilo některé zdravotní problémy, a navíc jí znemožnilo vykonávat práci, kterou si přivydělávala.

Novou sbírku najdete zde 👉 https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pro-bojovnici-lenku-s-roztrousenou-sklerozou

Moc vám za Lenku děkuji,

Pavla

Všechno nejlepší, Lenko!

24. 04. 2020

Lenka dneska slaví svoje narozeniny a já jsem moc ráda, že jsme ji společně mohli dát tenhle krásný dárek - 206 dárců a dárkyň se spojilo a přispělo celkem 97 480 Kč. Tedy o necelých 30 000 Kč více než jsme vůbec snili!

Děkuju Vám za sebe a děkuju Vám za Lenku. 

Jsem ráda, že jsme jí společně ukázali, že je tu spousta lidí, kteří za ní stojí! 

A pokud máte vedle sebe někoho, kdo Vaši pomoc potřebuje, tak neváhejte a využijte sbírkovou platformu Znesnáze21! Tímto děkuju všem, kteří se starají o její chod a pomáhají! Bez Vás bychom to nezvládli! 

206 donations

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Držím vám pěsti!”
100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

700 Kč — Anonymous donor 4 years ago

150 Kč — Anonymous donor 4 years ago

399 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Leničko drž se!?”
500 Kč — Majka 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
96 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
61 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
183 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie