Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Praha, Brno / Zbierku organizuje Pavla Jenková moc.evilswodniw@avoknej

{}
0 %

Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Vybraných 97 480 Kč z 60 000 Kč
Zostáva -793 dní
162 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. apríl 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

„Mám roztroušenou sklerózu.“ Když mi kamarádka Lenka oznamovala, že je vážně nemocná, byla to pro mě velká rána. Vždycky mě inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

V poslední době se nemoc výrazně projevuje – Lenka se špatně pohybuje, zhoršila se jí jemná motorika a zrak, trpí obrovskou únavou avýpadky řeči, má problémy s orientací a pamětí. Kvůli silným bolestem užívá opiáty. Lenka má dlouhodobý vztah a má se tak o koho opřít, jenže s nemocí narůstají náklady na léčbu i každodenní potřeby.

Invalidní důchod, který Lenka od státu pobírá, je bohužel nepokryje. V nejbližší době potřebuje zajistit bezbariérové bydlení, rehabilitační pomůcky ale hlavně pravidelné fyzioterapie a léky. S pomocí sociální pracovnice teď bude žádat o příspěvek na péči, mobilitu a ZTP a bude hledat možnost zajištění pečovatelské služby.

Lence by ale pomohlo, kdyby měla peníze na nákup věcí,které akutně potřebuje a nemusela čekat na pomoc od státu, která nemusí dorazit nebo dorazí až za pár měsíců. Navíc se musí kvůli neúnosnému zvýšení nájmu hledat nové bydlení. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak si představte stěhování v nemocném těle Lenky.

Síla a naděje pro stejně nemocné

S Lenkou jsem se poznala na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty. Pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva apracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti.

V současné době, když to stav dovolí, učí Lenka čchi kung stejně nemocné. Dodává pacientům a pacientkám sílu a naději, učí je i relaxační techniky. Když nemá fyzické síly, dodává naději alespoň přes mail a sociální sítě. Založila si vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Díky všem, Pavla

Poslední den sbírky

21. 04. 2020

Milí podporovatelé a milé podporovatelky,

moc děkuji za všechny dary a slova podpory, které Lence posíláte. Zbývá nám poslední den sbírky, a proto Vás chci poprosit o poslední "nakopnutí" :) Přepošlete sbírku svým známým, sdílejte ji na sociálních sítích, mluvte o ní, ať se dostane k co nejvíce lidem. 

Díky! 

Pavla

Sbírka běží

17. 03. 2020

Milí přátelé,

pro nikoho z nás to teď není lehká doba, tak doufám, že jste všichni zdraví a držíte se. Já pracuji z domu a snažím se v přestávkách šít roušky. Pár jsem rozdala blízkým kamarádům a kamarádkám v Praze, zítra budu posílat várku do ordinace moji starší sestry, která je dětská lékařka, a která je nutně potřebuje, a balíček pošlu i Lence, která je ohroženou skupinou. I obyčejná chřipka je v jejím stavu nebezpečná, natož COVID-19. 

Kdybyste byli v Brně a měli roušku navíc, tak se ozvěte - můj balíček Lence přijde až tak za týden, protože pošta je také omezena. Tady je můj e-mail: jenkova@windowslive.com. 

Sbírka stále běží a za chvíli překročíme hranici 80 tisíc korun - mockrát děkujeme. Jste úžasní.  

Opatrujte se!

Pavla

Půl hodiny rehabilitace

26. 02. 2020

350 Kč platí Lenka za půlhodinovou fyzioterapii, která ji rozcvičuje zatuhlé svaly a pomáhá ji od bolesti.

Pojištovna proplácí pouze omezené množství, které Lence v současném stavu nestačí.

Za 350 Kč si koupíte třeba 5 kafíček, lístek do divadla, manikúru...pro Lenku jsou to však peníze, které ji pomáhají od bolesti.

Děkujeme za každou korunu, kterou Lence pošlete ❤

Zbierku dosiaľ podporili 206 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držím vám pěsti!“
100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

700 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

399 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Leničko drž se!?“
500 Kč — Majka pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách
99 %

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách

Cesta k Baltu - Volume V
75 %

Cesta k Baltu - Volume V

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!
51 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!