Bezpečně na cestách: Auto pro Gábinu

Kardašova Řečice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Bezpečně na cestách: Auto pro Gábinu

Vybraných 6 029 Kč z 300 000 Kč
Zostáva 63 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem matkou 33 leté dcery Gabriely která má diagnostikovanou středně těžkou mentální retardaci až na hranici těžké s depresivními úzkostmi a poruchami nálad.

Já sama jsem v invalidním důchodu a na péči o dceru jsem sama.

Gábince je 33 let a pobírá invalidní důchod 3. stupně. Bydlíme v jižních Čechách a k lékaři jezdíme do Prahy, což je 130km. Gabča sama navštěvuje STD v Jindřichově Hradci kam dojíždí. Já jsem na péči sama a můj zdravotní stav se za poslední půlrok zhoršil natolik, že jsem musela přestat pracovat. Čerstvě mám přiznaný ID 3. stupně.


Jak sbírka pomůže?

Auto je pro nás veliký pomocník neboť se neustále potřebujeme dopravovat k lékařům, ale nepostradatelné je i při pořizování nákupů a dojíždění dcery do dílny manuálních prací, která je pro ni důležitá pro udržení motoriky a kontaktu s lidmi.

Dcera je snaživá má své koníčky jeden z nich je jihočeská dechovka Babouci. Vzhledem k dceřiným zdravotním komplikacím které v poslední době nastaly, stavy úzkosti a panické ataky, je cestování hromadnou dopravou velmi obtížné a pro mě psychicky vysilující.

I když je to dospělá žena její myšlení je na úrovni předškolního dítěte. Okolí jí hodnotí jako zdravého člověka a neustále se potýkáme s různými nadávkami a posměšky, což dcera špatně nese.

Automobil by nám tedy momentálně velmi pomohl.


Za jakýkoliv příspěvek ze srdce děkujeme!

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

„Hodně štěstí a síly! “
5 000 Kč — Mirka pred mesiacom

„Drzim palce,misa “
777 Kč — Michaela Setlikova pred mesiacom

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom