Auto pro handicapovaného uličníka Maxíka

Hrádek nad Nisou, Dolní Suchá / Zbierku organizuje Anastassiya Shiller zc.manzes@avorellihs.ajisatsana

{}
0 %

Auto pro handicapovaného uličníka Maxíka

Vybraných 373 Kč z 150 000 Kč
Zostáva -361 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Ahoj, jmenuji se Maxmilián a bude mi 5 let. Mám 8letou sestru, která je na mě moc hodná a snaží se mi se vším pomáhat. Když mi byl rok a půl, maminka si začala všímat, že se mnou není něco v pořádku. Neříkal jsem žádná slovíčka, nedíval jsem se nikomu do očí a měl jsem různé záchvaty, když jsem se nacházel ve společnosti nových lidí. Po mnoha vyšetřeních mi stanovili diagnózu: vývojová dysfázie a lehká mozková dysfunkce – ADHD.

 Péče o mě je složitá, potřebuji ji totiž 24 hodin denně. Nemám kvůli svému handicapu pud sebezáchovy, nerozeznám nebezpečí, nerozumím situacím...

 Do školky jsem začal chodit před dvěma lety, protože maminka musela do práce kvůli nedostatku peněz a nyní jsme konečně pro mě vyběhali i asistentku do školky. Paní vychovatelky to totiž se mnou mají občas složité, aby mě v kolektivu dalších dětí uhlídaly. 

 Maminka se ale nyní ocitla bez práce, kterou hledá. Kvůli mně ale může vzít pouze ranní směnu, aby se mi mohla po školce věnovat a starat se o mě. Zažádali jsme proto o příspěvek na péči, což by nám pomohlo s penězi na dopravu a čekáme na rozhodnutí. Většinou se dává dětem, jako jsem já, pouze 1. stupeň příspěvku. Ten nám nevystačí ani na dojíždění na logopedie, do školky, po doktorech...natož na ostatní běžné výdaje, jako je nájem, edukační pomůcky, oblečení, jídlo atp. S přibývající potřebnou péčí o mně to v budoucnu bude ještě komplikovanější, jak finančně, tak i časově. Tatínek je neustále v práci, ale i tak těžko vycházíme s financemi.

 Lepší podmínky pro péči, kterou vyžaduji by nám zajistil vlastní automobil. Bez vozu nemohu fungovat, protože ve společnosti cizích lidí a ve větším počtu osob mám stavy úzkosti, záchvaty a agrese atp. Zároveň se ale potýkáme nyní v situaci, kdy těžko pokryjeme běžné náklady na život.

 Momentálně mě občas, když je to potřeba, vozí paní, která bydlí vedle nás a je na nás neuvěřitelně hodná! 

 Proto by naší rodině pomohla jakákoli finanční pomoc (než si maminka najde práci, což může trvat déle v dnešní situaci). Budeme vděčni za každou korunu. 

 Děkuji za přečtení a podporu.

Maxík

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred rokom