Sbírka pro Maxíka a jeho rodinu

Hrádek nad Nisou, Dolní Suchá / Organizer: Anastassiya Shiller zc.manzes@avorellihs.ajisatsana

{}
0 %

Sbírka pro Maxíka a jeho rodinu

Amount raised 373 Kč of 150 000 Kč goal
Left -174 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 09. June 2022

Help by sharing

Ahoj, jmenuji se Maxmilián a bude mi 5 let. Mám starší 8letou sestru, která je na mě moc hodná a snaží se mi se vším pomoci. Když mi byl rok a půl maminka si začala všímat, že se mnou není něco v pořádku. Neříkal jsem žádná slovíčka, nedíval jsem se nikomu do očí, měl jsem záchvaty, když jsem se nacházel ve společnosti nových lidí.

Nejdříve si maminka myslela, že by to mohl být autismus, ale po neustálých návštěvách foniatrie, psychologů, psychiatrů, speciálních pedagogických poraden a ostatních doktorech mi stanovily diagnózu Vývojová dysfázie a lehká mozková dysfunkce-ADHA.

Vývojová dysfázie vzniká jako následek poruchy centrálního zpracování řečového signálu. Postižení je tím lokalizováno do centrální sluchové oblasti řečových center. Projevuje se opožděným vývojem řeči, nerovnoměrným vývojem intelektu, narušením zrakového-sluchového vnímání, narušením orientace v čase a prostoru atd.

ADHD je porucha typická neurovývojovým opožděním s odchylkami ve vývoji centrální nervové soustavy. Projevuje se poruchou soustředění, hyperaktivitou, motorickým neklidem a problémem s porozuměním.

Péče o mě je složitá a pro mě potřebná 24hodin denně. Do školky jsem začal chodit před dvěma lety, protože maminka musela do práce kvůli nedostatku penízků a nyní jsme konečně s maminkou a tatínkem vyběhali asistentku do školky, protože to se mnou paní učitelky mají občas složité a potřebovali i oni pomoci s mým hlídáním , aby se mohli věnovat i jiným dětem, jelikož nemám pud sebezáchovy, nerozenám nebezpečí, nerozumím situacím.

Nastala pro nás ale těžká situace a maminka momentálně hledá práci pouze na ranní směnu, aby se mi mohla po školce věnovat a starat se o mě. Zažádali jsme proto s maminkou příspěvek na péči aby nám to pomohlo s penězi za dopravu, ale nevíme jak to ještě dopadne, většinou se dává dětem jako jsem já pouze 1.stupeň a to nám nestačí ani na dojíždění na logopedie, do školky, po doktorech natož na ostatní výdaje jako je nájem, edukační pomůcky, oblečení, jídlo i přes to, že tatínek je neustále v práci. Část částky bych se snažil našetřit na auto, bez kterého nemohu fungovat, protože ve společnosti cizích lidí a ve větším počtu osob mam stavy úzkosti, záchvatu a agrese. Vozí mě momentálně paní, která bydlí vedle nás a je na nás hodná .

Proto by naší rodině pomohla jakákoli finanční pomoc (než si maminka najde práci, což může trvat déle v dnešní situaci a složitého požadavku ranní směny), která by nám pokryla aspoň zaplacení nezbytných věcí k žití. Budeme vděčni za každou korunu.

Děkuji za přečtení a podporu


1 donations

373 Kč — Anonymous donor 6 months ago