Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Praha / Zbierku organizuje Martina Kinterová zc.manzes@retnikanit

{}
0 %

Aby se mohl Martínek lépe začlenit do normálního života

Vybraných 14 302 Kč z 255 000 Kč
Zostáva -176 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. november 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jakákoli viróza, kterou by zdravé dítě vyleželo během pár dní, může být pro malého Martínka smrtelným rizikem. Chlapec se narodil s vážnou genetickou chromozomální vadou, kvůli čemuž má extrémně oslabený imunitní systém, mentálně je navíc na úrovni půlročního dítěte. Od malička proto musí vyrůstat ve sterilním prostředí domova a zdravotnických zařízení. Přesto má šanci na to, že se například zvládne sám napít a najíst, ale také vydržet v sedu.

Kvůli kombinovanému postižení je Martinův život už od narození pod přísným dohledem lékařů„Postupně prodělal zavedení žaludeční sondy, operaci střev, zákrok hlavy, léčen byl na oboustranné zápaly plic, záněty průdušek...

Přišla dokonce období, kdy byla nutná nepřetržitá hospitalizace. Někdy jsem si tak připadala, že jeho domov je spíše v nemocnici“, vypočítává maminka, čím vším si její syn zatím musel projít.

Lázeňský pobyt, který je sice z větší či celé části hrazen pojišťovnou, ale kvůli nutnosti ubytování v cizím prostředí nepřipadá v úvahu. Pro Martínka je proto naprosto ideální ambulantní léčba na neurorehabilitační klinice AXON v Praze, která se specializuje na rehabilitaci pacientů s poškozením mozku.

Už tak vysoká náchylnost Martínka na jakákoli infekční onemocnění, která končí zápalem plic, spolu s covidovou pandemií znamená, že rodina musí dodržovat striktní hygienická opatření, aby nedošlo k ničemu fatálnímu. Přesto si maminka uvědomuje, že ke zlepšení zdravotního stavu chlapce jsou intenzivní rehabilitace klíčové. 

„Naším cílem je, aby Martin byl schopný se například sám přetočit a postupně zapracovat na tom, aby byl schopný vydržet v sedě, dostat se do kleku na čtyřech. A zároveň také posílit jeho samostatnost – teď se například sám neumí napít či najíst,“ vysvětluje primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová, co je cílem intenzivních každodenních terapií. V závěru by maminka Martínka ráda poděkovala všem těm, díky kterým se její syn bude moci lépe začlenit do normálního života. Děkuji za Martínka. Přes všechna úskalí, která už zažil, je právě díky lidem kolem sebe stále veselý, rád si hraje a učí se novým věcem.“

Patrón zbierky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Zbierku dosiaľ podporili 23 darcov

„:-)“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 6 mesiacmi

„Hodně sil Martínkovi i celé rodině. “
250 Kč — Petra pred 6 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

373 Kč — Martin pred 8 mesiacmi

„Držím palce Martínku.“
252 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi

121 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Ať to vyjde Martínku 🌠“
300 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům
56 %

Při požáru přišli rodiče o dceru. Pomozme jim alespoň opravit dům

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška
336 %

Tragédie na Kladensku. Pomoc rodině zesnulého Ondráška

Lucince s leukémií odlehčí automobil
29 %

Lucince s leukémií odlehčí automobil