Zakládáme Centrum sbírek pro Ukrajinu

celá ČR / Zbierku organizuje Koridor UA z. s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zakládáme Centrum sbírek pro Ukrajinu

Vybraných 91 210 Kč z 450 000 Kč
Zostáva 56 dní
20 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dělit se, darovat, vzájemně si pomáhat. To jsou principy, které už řadu staletí formují náš civilizační okruh. Solidarita se dokonce uvádí mezi určujícími hodnotami evropské identity. Je dobře, že se nevytrácí ani dnes. Zvláště ve vypjatých chvílích, způsobených buď přírodními živly, nebo námi lidmi, se projevuje zřetelněji. 

Ruská agrese proti Ukrajině trvá skoro půl roku.

Válka se vleče a zanechává nezměrné utrpení, bere domovy, majetky, životy, mnohdy i naději. My, běžní lidé, nemáme možnost válku zastavit. Máme ale možnost posílit právě naději. Svou solidaritou, pomocí, tím, že nezapomínáme. 

Podpora, již jste dosud projevovali, byla obrovská. Díky za ní! Ale bohužel stále nestačí. Proto se organizace Koridor UA, spolek Buď Láska a Divadlo Láska spojily, aby vytvořily společnou sbírku a prostor pro kohokoliv, kdo má ještě síly a možnost pomoci lidem zasaženým válkou.

Humanitární pomoc dovážíme na Ukrajinu od začátku války. Naše práce tkví ve vytvoření stabilní logistické sítě, jež umožní včasný dovoz pomoci tam, kam se bohužel obvykle nedostává. Na Ukrajině máme spolehlivý tým dobrovolníků, ověřené kontakty a osvědčené cesty pro dovoz humanitárního materiálu. Spolupracujeme s místními i mezinárodními organizacemi.

Pomoc dovážíme vnitřně vysídleným osobám na Zakarpatí, civilistům v ostřelovaných částech Mykolajivské oblasti, i lidem uvízlým na válečné frontě. 

Jak sbírka pomůže?

Sbírka bude využita na:

1.    Nákup základních potravin, hygienických potřeb a zdravotnického materiálu pro vnitřně vysídlené obyvatelstvo a civilisty žijící v blízkosti fronty.

2.    Nákup pohonných hmot pro převoz pomoci z ČR na Ukrajinu.

Naším cílem je spojit všechny organizace, které chtějí vytrvat ve své pomoci. Sjednocením pod jednu logistickou síť zároveň pomáháme snížit náklady na dopravu na minimum. Páteří této sítě bude kamion poskytnutý organizací Koridor UA. Oblasti, kam se kamion nedostane, pokryjí dodávky s našimi řidiči a řidiči spřátelených Ukrajinských organizací.

Válka ještě neskončila, ani my nekončíme! Vytrvejte s námi a pomozte nám pomáhat všem, kteří trpí touto nesmyslnou válkou.

 

Zbierku dosiaľ podporili 53 darcov

293 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

„Veľa zdravia, Ukrajina Vás bude ešte dlho potrebovať“
512 Kč — Valentína pred týždňom

10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

2 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Děkuji za vaše odhodlání dále pomáhat“
1 000 Kč — Eva M. pred mesiacom

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom